کد خبر: ۴۹۰۲۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قاچاق دام زنده علی رغم تدابیری که در نظر گرفته شده است کماکان در مرزهای استان‌هایی مانند کردستان ادامه دارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «علی محمد مرادی» عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش عرضه دام به کشتارگاه‌ها طی زمستان سال گذشته، گفت: در سال گذشته با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز شاهد کاهش کشتار دام در کشتارگاه‌ها بودیم زیرا دامداران تمایلی به عرضه دام خود به بازار نداشتند.

توان خرید گوشت قرمز توسط مردم بسیار کاهش پیدا کرده است

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال گذشته توان خرید گوشت قرمز توسط مردم بسیار کاهش پیدا کرد و به یکباره قیمت گوشت از 50 هزار تومان به بیش از 100 هزار تومان رسید، ادامه داد: در استان کردستان علی‌رغم اینکه دامداری‌های بسیار زیادی وجود دارد قیمت گوشت قرمز به هر کیلوگرم یک صد و 20 هزار تومان افزایش یافت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود افزایش قیمت گوشت قرمز حتی خود دامداران نیز دیگر توان کشتار ندارند و این موضوع فاجعه است، تصریح کرد: در مرز افراد سودجو با توجه به کاهش ارزش پول ملی حاضر هستند دام زنده را با قیمت هرکیلوگرم یک‌صد و 50 هزار تومان خریداری کنند.

بازار گوشت قرمز در داخل کشور و بر روی مرزها در اختیار دلالان

مرادی با اشاره به اینکه در مقطعی از زمان برخی افراد دام‌ها مولد را که ذخیره ژنتیکی کشور محسوب می‌شوند را نیز از کشور به صورت قاچاق خارج کردند، اضافه کرد: بازار دام زنده در داخل کشور در اختیار دلالان است و این افراد شرایط موجود را کنترل می‌کنند، نیاز است تا دولت ورود جدی به مسئله قاچاق دام زنده داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: قاچاق دام زنده علی رغم تدابیری که در نظر گرفته شده کماکان در مرزهای استان‌هایی مانند کردستان ادامه دارد.

 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
0
0
اقا این نماینده رو زباد جدی نکیربد ......
.......
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه