کد خبر: ۵۵۳۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: جابجایی دام‌های بدون پلاک شناسایی بین شهرستانها و استان‌ها از فردا، ۱۵ بهمن ماه ممنوع است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی جابجایی دام های بدون پلاک شناسایی بین شهرستانها و استانها از ۱۵ بهمن ماه ممنوع است.

در این راستا «محمد قدیری ابیانه»، مدیر نظارت بر توزیع کالاهای اساسی کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در نامه ای خطاب به مدیران توسعه بازرگانی و جانشینان رئیس سازمان در امر نظارت بر فرآیند توزیع کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان آورده است: در اجرای مصوبه جلسه ۱۲۴ ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع «ضوابط اختصاصی نهاده ها و کالاهای اساسی» ماده (۲) دستورالعمل تبصره (۴) ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که طی ابلاغیه شماره ۱۰۷۶/۹۸/ص مورخ ۹۸/۳/۸ ریاست محترم جمهوری ابلاغ گردیده است کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط می بایست اقدامات لازم برای اجرایی شدن مصوبات مذکور را بر اساس زمان‌بندی انجام داده، که رئیس محترم سازمان دامپزشکی کل کشور نیز طی نامه شماره ۸۰۶۸۲/۱۰/۹۸ مورخ ۹۸/۱۱/۶ نسبت به صدور اطلاعیه‌ های پیوست و ارسال دستورالعمل ثبت واحدها در «سامانه تریس سازمان دامپزشکی» اقدام نموده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: در این راستا می بایست به کلیه دامداران، اتحادیه‌ها، تعاونی‌های دامپروری و... اطلاع‌رسانی لازم انجام گردد که بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مبنی بر رصد و پایش کالاهای تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی، صدور گواهی حمل بهداشتی- قرنطینه ای جهت تردد دام (گاو،گاومیش، گوسفند، بز، اسب و...) بین استانها و شهرستانها از تاریخ ۹۵/۱۱/۱۵منحصراً جهت دام های دارای پلاک صورت می‌گیرد، لذا کلیه بهره‌برداران موظف هستند با مراجعه به اتحادیه های دامپروری و معاونت امور دام استان ها نسبت به ثبت واحدهای مربوطه و پلاک‌گذاری دام اقدام نمایند. لذا خواهشمند است جهت اجرایی شدن موضوع فوق الذکر با همکاری ادارات کل دامپزشکی، اطلاع‌رسانی بایسته به کلیه ذی نفعان انجام گیرد.

گفتنی است جابجایی دام های بدون پلاک شناسایی از تاریخ ۱۵ دی ماه  بین استانها ممنوع شده بود.


 
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
0
2
متاسفانه علی رغم اینکه همه زحمات برعهده دامپزشکی لست جهاد با زرنگی از مزایای اون استفاده کرد ،پلاک کوبی توسط شرکتهای بیمه و معرفی شده توسط جهاد انجام میشه و شرکتهای پلاک کوب دامپزشکی در حال حذف ازچرخه هستن شایسته بود که سازمان به فکر اشتغال و حفظادامه کار فارغ التحصیلان خودشبود
نظر شما
ادامه