کد خبر: ۵۵۶۲۸

مدیرکل حفاظت محیط زیست قزوین گفت: توله شیر گم شده در یکی آزادراه‌های این استان، به دهکده طبیعت بوستان ملی باراجین قزوین تحویل داده شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از  ایرنا، «حسن عباس نژاد» روز شنبه اظهار داشت: احتمالا توله شیر گم شده که سه ماه عمر دارد، در حال انتقال از یک استان به استانی دیگر بوده که در یکی از آزادراه های قزوین به دلیل نامعلوم از خودرو بیرون آمده و حاملان نتوانستند این حیوان را پیدا کنند.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه با دریافت گزارش های مردمی از همیاران محیط زیست متوجه حضور یک توله شیر در حاشیه یکی از آزادراه های قزوین شدیم و بلافاصله یک تیم از محیط بانان راهی محل مورد نظر شدند.

این مسوول گفت: همیاران محیط زیست موفق به زنده گیری این توله شیر شده و انرا تحویل محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست دادند.

وی اظهار داشت: توله شیر گم شده توسط محیط بانان معاینه و مشخص شد بیمار است و برای نگهداری و مداوا تحویل عوامل دهکده طبیعت قزوین که محل نگهداری انواع گونه های حیات وحش است، شد.

«عباس نژاد» با بیان اینکه در حال بررسی این هستیم که این توله شیر از چه مبدایی و توسط چه فرد یا افرادی به چه مقصدی در حال انتقال بوده است،گفت: بعید به نظر می رسد صاحبان این توله شیر برای گرفتن آن مراجعه کنند، چرا که نقل و انتقال حیوانات حیات وحش تخلف بوده و پیگیرد قانونی به همراه دارد.

روز پنجشنبه گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن یک توله شیر در کنار نیوجرسی های یک آزادراه در قزوین قرار داشت و چندین فرد تلاش می کردند تا این حیوان که ترسیده به نظر می رسید را زنده گیری کنند.

 

نظر شما
ادامه