کد خبر: ۵۵۶۳۴
تعداد نظرات: ۱ نظر

یک روزنامه اردو زبان پاکستان روز شنبه از افزایش میزان قاچاق دام از این کشور به مقصد ایران خبر داد و نوشت: این وضعیت صدای اتحادیه دامداران و عرضه‌کنندگان گوشت در پاکستان را درآورده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، روزنامه «۹۲» امروز در گزارش خود گفت به رغم ممنوعیت صادرات دام زنده، قاچاق آن از پاکستان تبدیل به معضل شده است.

در این گزارش به نقل از «خورشید احمد قریشی» رئیس اتحادیه دامداران و عرضه کنندگان گوشت در پاکستان آمده است: در حال حاضر صدها راس دام از پاکستان به ایران قاچاق می شود و این پدیده باعث تشدید بحران کمبود گوشت و افزایش نرخ آن در کشور شده است.

وی از نخست وزیر و وزیر کشور پاکستان خواست تا با این موضوع برخورد کرده و جلوی افت بازار گوشت که قیمت آن به طور بی سابقه ای افزایش یافته است، را بگیرند.

روزنامه پاکستانی ۹۲ نوشت: در صورت عدم جلوگیری از قاچاق دام به ایران، پاکستان با بحران جدی کمبود گوشت روبرو خواهد شد.

منابع خبری پاکستان می گویند: صاحبان صنایع و مسئولان اتحادیه های مختلف از جمله صیفی جات، سوخت و مواد غذایی در پاکستان ضمن نگرانی از میزان ورود و خروج غیرقانونی کالا، معتقدند که بی توجهی مسئولان مرزی و گمرکی پاکستان باعث شده تا واردات و صادرات غیرقانونی انواع کالا از ایران به پاکستان و بالعکس روز به روز افزایش یابد.

اواسط تیرماه امسال دولت پاکستان اعلام کرد: این کشور در نظر دارد با شدت بخشیدن بر مبارزه با قاچاق اقتصاد این کشور را از آثار سوء تجارت غیر قانونی و خسارت به خزانه ملی نجات دهد.

براساس این گزارش دولت پاکستان تصمیم گرفته است تا با هدف غلبه پر پدیده قاچاق کالا کنترل و نظارت بر گذرگاه های مرزی مشترک با ایران را افزایش دهد.

قاچاق سوخت و کالا میان ایران و پاکستان همواره از سوی رسانه های پاکستانی مطرح بوده و این سوال مطرح است که چرا مسئولان و نهادهای مربوط در این کشور برای جلوگیری از این معضل اقدام موثر و جدی انجام نمی دهند.

روزنامه «جنگ» پاکستان فروردین ماه امسال مدعی شد: قاچاق سوخت از ایران در نوار مشترک مرزی کاملا با آگاهی ماموران گمرک و دیگر نهادهای مجری قانون انجام می شود و پس از آن که بشکه های بزرگ حامل سوخت قاچاق از ایران با استفاده از کامیون و اتوبوس های مسافربری به شهرهای مختلف منتقل شده و با قیمت ارزان به فروش می رسد.

  

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
0
0
مقامات دامپزشکی کشور!
بار سفر را از میانکاله ببندید به سمت اسلام آباد پاکستان جهت بررسی موضوع و البته تهیه مجموعه تصاویر جدید جهت بارگذاری در دید عموم!
نظر شما
ادامه