کد خبر: ۵۵۷۱۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

روابط عمومی شبکه دامپزشکی جاجرم از درمان یک عقاب آسیب دیده که توسط محیط بانان در منطقه حفاظت شده حیات وحش میاندشت یافت شده بود، خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی جاجرم، «دکتر جعفری» دامپزشک معالج در این باره گفت: یک بهله عقاب که از شکستگی در ناحیه استخوان بال سمت چپ رنج می برد و با ضعف جسمانی شدید که حاکی از مدت طولانی آسیب دیدگی بود، توسط محیط بانان شهرستان به این شبکه ارجاع داده شد.

وی با بیان این که پس از معاینه و تشخیص وضعیت پرنده، داروهای لازم تجویز و درمان پرنده زیر نظر شبکه جاجرم ادامه یافت، افزود: برای درمان پرنده با توجه به شرایط جسمانی و وضعیت بالینی، روند درمانی درازمدتی پیش بینی شد که در این بازه زمانی و با پیگیری های لازم و استفاده از داروهای تجویز شده و هم چنین تغذیه مناسب، وضعیت بالینی پرنده تا حدودی بهبود یافت.

وی در پایان گفت: با توجه به بهبود نسبی شرایط جسمانی پرنده و برای قرار گرفتن آن در محیط طبیعی تا زمان بهبودی کامل و رهاسازی در طبیعت، عقاب آسیب دیده به محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شد تا در منطقه حفاظت شده میاندشت نگهداری شود تا با تغذیه بدون دخالت انسان یعنی شکار مصنوعی(رهاسازی جوندگان در قفس پرنده) از شرایط طبیعی دور نشود.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
0
0
حکیم مهر شما در گزارش اخبار دسته اول و اعجاب انگیز زبان زد هستید...
نظر شما
ادامه