کد خبر: ۵۵۸۸۱
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
رئیس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:
«دکتر علیرضا رفیعی‌پور» افزود: در خصوص زمزمه‌هایی که مبنی بر ممانعت از صادرات فرآورده‌های دامی و طیور از ایران به برخی کشورهای همسایه صورت می‌گیرد، باید به رایزنی‌ها و اقدامات اقناعی مبادرت ورزید ...
 
 

حکیم مهر: واپسین نشست شورای مدیران سازمان دامپزشکی کشور در سال جاری، به‌دلیل درخواست ستاد مقابله با شیوع ویروس‌کرونا در کشور، بصورت ویدیوکنفرانس در محل این سازمان برگزار شد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط ‌عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر علیرضا رفیعی‌پور» رئیس این سازمان چهارشنبه 7 اسفند 98 در جمع معاونان و مدیران کل ستادی بصورت ویدیوکنفرانس با مدیران کل ادارات دامپزشکی استانها نشست گذاشت و پیرامون مهمترین رویدادهای این سازمان در سال جاری و همچنین برنامه‌های مهمی که مدیران دامپزشکی باید با توجه به شرایط جدید اقتصادی کشور پس از تشدید تحریم ها اجرا نمایند، ارائه کرد.

 وی با ابراز تاسف از اینکه به دلیل شیوع ویروس‌کرونا و توصیه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا در کشور امکان گردهمایی حضوری تمام مدیران این سازمان در واپسین ماه سال جاری محقق نشده است، گفت: در حال حاضر با 2 شرایط پیش‌بینی شده و همچین پیش‌بینی نشده روبرو هستیم که محوریت آن بر این مبنا استوار است که دشمنان نظام جمهوری اسلامی در سال 99 به دنبال سخت‌تر کردن شرایط اقتصادی در کشور ما هستند.

رفیعی‌پور با بیان اینکه در سال 98 اتفاق‌های غیرمترقبه و تلخ دیگر مانند سیل آغاز سال و حتی در طول هفته جاری رخ داده که این امر در کنار بحران اخیر میانکاله در استان مازندران، سال دشواری را برای کشورمان رقم زد، افزود: با این وجود، به همّت و تدبیر تمام پرسنل دامپزشکی و همکاران بخش خصوصی و فداکاری آنها، این سازمان توانست نه تنها با مدیریت بهداشتی خود مانع بروز بیماریهای همه‌گیر دامی یا بیماریهای مشترک شود، بلکه توانست به رونق تولید دامداران، مرغداران و آبزی‌پروران و پرورش‌دهندگان زنبورعسل و کرم ابریشم کمک موثری کند.

وی با اشاره به تغییرات آرایش سیاسی قوه مقننه در انتخابات اخیر 2 اسفند 98 در کشور، از تهیه و تدارک مجموعه مهمی از اطلاعات برای 290 نماینده برگزیده و جدید مجلس (که تنها 56 نفر از آنها در دوره کنونی نیز نماینده هستند) جهت تشریح نقش تاثیرگذار سازمان دامپزشکی در مدیریت بهداشتی واحدهای تولیدی خبر داد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور افزود: بطور قطع بر تمام مدیران این سازمان واجب است در همین مقطع زمانی، پاسخگوی پرسش‌های احتمالی نمایندگان دوره کنونی و دوره پیش‌رو باشند تا به تصمیمهای موثر و کارآمدی برای مجموعه دامپزشکی کشور منجر شود.

رفیعی‌پور در ادامه تاکیدش بر دلیل تلاش ویژه مدیران دامپزشکی در ستاد مرکزی و استانها برای تعامل مؤثر با نمایندگان جدید مجلس، بر اهمیت تقویت مدیریت بهداشتی کشور در خدمت به تولیدکنندگان مواد پروتئینی کشور تاکید کرد و گفت: بدون تردید ما مسئول هر یک گرم تولید فرآورده پروتئینی در کل مجموعه دام، طیور و آبزیان و زنبورعسل و کرم ابریشم هستیم.

رفیعی‌پور با اشاره به تاثیرات منفی تحریمهای تحمیلی آمریکا علیه جمهوری اسلامی، تغییرات اقلیمی و همچنین در این اواخر شیوع کرونا در کشورمان بر میزان تولید، حراست مسئولانه از دستاوردهای تولیدکنندگان کشور را وظیفه تک تک مدیران سازمان دامپزشکی کشور برشمرد و افزود: با این شرایط، وظیفه ما نسبت به مراقبت از امنیت تولیدکنندگان دوچندان شده است.

وی با همین استدلال و اشاره به خسارت هزاران میلیارد تومانی افت تولید ناشی از هرگونه رسیدگی ناکافی به واحدهای تولیدی در ایران و جهان، خواستار تاکید بیشتر بر تامین و تصویب بموقع و لازم بودجه از سوی مجلس برای تقویت بیشتر مدیریت بهداشتی کشور جهت تامین نیازهای ضروری تولیدکنندگان کشورمان شد.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به موضوع داغ روز (شیوع کرونا)، از تاثیرات این بیماری و فضای مباحث پیرامونی آن بر وضعیت اقتصادی کشور به ویژه حوزه تولیدات دامی نیز سخن گفت: اگرچه این بیماری ارتباطی با دام ندارد، اما برخلاف تاثیر منفی تحریم‌ها بر فرایند صادرات مواد نفتی و پتروشیمی، باید در خصوص زمزمه‌هایی که مبنی بر ممانعت از صادرات فرآورده های دامی و طیور از ایران به برخی کشورهای همسایه صورت می‌گیرد، باید به رایزنی‌ها و اقدامات اقناعی مبنی بر عدم چنین اقدام بی ‌ارتباطی با کرونا (در عین رعایت ضوابط بهداشتی و استانداردهای سازمان جهانی بهداشت دام) مبادرت ورزید.

وی با اشاره به برخی سمپاشی‌ها در فضای مجازی و تاثیرات آن بر روند تولید محصولاتی مانند لبنیات که پس از ادعای پوچ وجود آفلاتوکسین در لبنیات کشور مطرح شد و همچنین برخی آمارسازی‌های دروغین از کمبود داروها یا وجود کانونهای بیماری در کشور، گفت: امروز دشمنان از هر ترفندی جهت نا امید کردن مردم به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند.

رفیعی‌پور از مدیران سازمان دامپزشکی کشور خواست از شنیدن نقطه‌نظرات ارباب رجوع و مدیران تشکل ها و شرکتها مبنی بر تجربه موفق سایر ادارات و دستگاهها جهت خدمت سریعتر به مردم استقبال کنند.

به گفته وی، حمایت بی‌چون و چرا از استارتاپ‌ها و شرکتهای دانش‌بنیان در حوزه دامپزشکی نه تنها به کارآفرینی در حداقل زمان ممکن می‌انجامد، بلکه در شرایط تحریم که فرصت ایجاد مشاغل زمان‌بَر وجود ندارد، اهمیت دوچندان نیز پیدا می‌کند.

 
 
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱۷
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
1
0
تعرفه ها رو ببرین بالا
سبکرو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
1
بسیار نیکو‌جناب دکتر
از معدود زمانهایی ست که جنابعالی بهداشت رو قبل از تولید معرفی کردی و همچنین اسم کوچیکی از بخش خصوصی و سمن ها آوردی . این تغییر رویکرد رو به فال نیک میگیریم .
دامپزشك دولتي فارس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
5
....... نقش تاثيرگزار كجا بود؟؟!!!با اين وضع هيچ نقش مثبتي نداريم بلحاظ وجداني
ما توي حقوق خودمون و خرج زن و بچموون مونديم بعد واسه جامعه اثر گذار باشيم؟؟!!!
...... ما دامپزشكا خيلي وقته هيچ جايگاهي نداريم تماما بدليل اينكه شما مسوولين سازمان حرفاتون رو نزدين و فقط سكوت كردين سكوت سنگين ...............................
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
4
متاسفيم براي سازمان حرفه دامبزشكي كه در اوج بحران كرونا بجاي ضد عفوني كننده فلاكس چاي بر روي ميز مشاهده ميگردد كه از قضا افراد بصورت مشترك هم استفاده خواهند نمود

متاسفيم براي مديرانمان در سازمان كه لباسهاي زمستاني و كت خود را بر روي صندلي سالن جلسات ميگسترانند غافل از اينهمه توصيه بهداشتي كه براي مراقبت از خود و ديگران منتشر ميشود

متاسفيم براي سازمانمان كه در اوج دغدغه بهداشتي مردم حتي كلامي در خصوص اين بحران از منظر دامپزشكي منتشر نمي كنند ................................

لطف مي كنم و از مطالب ارائه شده چيزي نمي نويسم چرا كه واقعا ديگر خسته كننده و فرسايشي شده است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
ممنون از لطف شما!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
2
یعنی حداقل 244 استخدامی جدید(در قالب کار معین یا استانی) و تعدادی انتصاب و جا به جایی و مامور به خدمت شدن در سال آینده به دامپزشکی تحمیل میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
4
این روزها کرونا باعث شده تا همه از وزارت بهداشت تقدیر و تشکر ویژه کنند
همانهایی که مبالغ هنگفتی از بودجه کشور را به عنوان تحول سلامت معلوم نیست چگونه هزینه می کنند
از وزارت بهداشت باید یاد گرفت
سالها در خط مقدم مبارزه با انفلو فوق حاد تلاش کردیم و جان بر کف فعالیت کردیم هیچ کس از اعضای حکومت تقدیر تشکری از دامپزشکی نکرد
اما با تبلیغات وزارت بهداشت ببین جه کارها که برای علوم پزشکی نمی کنند
وقتی 26 ملیون پرنده تلف شد و وقتی که با درایت سازمان و همکاری ادارت کل تقریبا چیزی از پرندگان و اقتصاد کشور دچار مشکل نشد و احتمال تلفات انسانی و... به صفر میل کرد
ایا از زحمات دامپزشکی و.... تشکر شد؟؟؟؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
4
این نامه دقیقا به چه هدفی است؟؟ عرض کردم دقیقا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
2
چند روزه تلویزیون میگه و زیر نویس میکنه که از تماس با حیوانات اهلی و وحشی خودداری کنید ، مدیران پایتخت نشین ما یادشان از ما اکیپ های صحرایی نیامد ؟ ......خواجه در بند نقش ایوان است..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
0
میگن برید نمونه برداری از طیور بومی به نام نیوکاسل به کام کرونا!!!
مجید
|
United States
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
0
1
فقط امید وارم چند نماینده دامپزشک بین نماینده ها باشه وگرنه تنها پزشکی با قدرت بالا تر و بودجه بهتر از مجلس حق خود را میگیرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
0
0
بجاي پارچ آب ميتونيد از آب معدني به ازاي هر نفر استفاده كنيد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه