کد خبر: ۶۰۴۸۶
 

مدیر باغ وحش ارم درباره آخرین وضعیت زاد و ولد و مرگ و میر حیوانات در این باغ وحش توضیحاتی داد .

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرآنلاین، «امیر الهامی» مدیر باغ وحش ارم در رابطه با آمار زاد و ولد حیوانات در ۶ ماهه نخست امسال در باغ وحش ارم اظهار کرد: باغ وحش ارم در بهار و تابستان امسال، شاهد تولد ۲۰ حیوان جدید بوده است .

وی افزود: در نیمه نخست امسال، زاد و ولد حیوانات در مجموعه باغ وحش ارم افزایش پیدا کرده است؛ به طوری که در این مدت یک رأس کانگورو، ۲ رأس گوزن قرمز اروپایی، یک رأس گوزن زرد اروپایی، ۴ قلاده گربه جنگلی، ۳ رأس گوزن زرد ایرانی، یک رأس لاما، ۲ عدد قوگنگ، ۲ عدد تَشی در باغ، ۲ رأس کل و بز کوهی و ۲رأس قوچ و میش البرز متولد شدند .

الهامی درخصوص چرایی افزایش زاد و ولد حیوانات این باغ وحش تصریح کرد: نگهداری و تغذیه مناسب، جایگاه استاندارد و رعایت نکات بهداشتی، از جمله دلایل اصلی زاد و ولد و سلامت این گونه‌های با ارزش بوده است .

وی گفت: در این مدت، برای نخستین بار توله گربه جنگلی و قو‌ها در باغ وحش ارم به دنیا آمدند که موضوع قابل توجهی است .

الهامی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت عمومی حیوانات تازه متولد شده و مادرانشان مطلوب و رضایت بخش است، ادامه داد: با تلاش پرسنل ارم سبز، حیوانات تازه متولد شده این مجموعه در صحت و سلامتی کامل هستند .

مدیر باغ وحش ارم با اشاره به مرگ و میر تعدادی از حیوانات این مجموعه تصریح کرد: در تمامی باغ وحش‌های جهان، علاوه بر زاد و ولد، مرگ و میر حیوانات هم وجود دارد که این موضوع به خاطر کهولت سن، نزاع برای تصاحب جفت و بیماری‌های شایع است که متأسفانه باغ وحش ارم نیز از این قاعده مستثنی نبوده است؛ تا جایی که تعداد کمی از حیوانات این مجموعه بر اثر موارد فوق از دست رفته‌اند .

الهامی گفت: مرگ یک عدد میرکت و یک رأس آهو به دلیل کهولت سن و مرگ یک شامپانزه بالغ، بر اثر ضربه فیزیکی همنوعانش، از مرگ و میر‌های باغ وحش ارم در ماه‌های اخیر بودند .

وی با اشاره به اضافه شدن تعداد دیگری از گونه‌های جانوری به باغ وحش ارم در ماه‌های گذشته ادامه داد: با مکاتبه‌های صورت گرفته با سازمان محیط زیست در سال جاری، گونه‌های ارزشمندی از جمله تمساح آفریقایی، عقاب امپریال، ۲ رأس مرال ایرانی، خاردم مصری و راکون دریافت شده است .

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه