کد خبر: ۶۴۴۴۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

نخستین دادگاه علنی رسیدگی به پرونده ۶۸ تن گوشت تاریخ گذشته در کهریزک و بررسی جرائم متهمان برگزار شد و دادگاه رای به پودر شدن گوشت‌های تاریخ مصرف گذشته داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، نخستین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به پرونده 68 تن گوشت تاریخ گذشته در کهریزک با حضور کارشناسان اداره دامپزشکی، نماینده بخشداری کهریزک و وکلای متهمان ردیف‌های اول و دوم برگزار شد.

در این جلسه دادگاه به جرائم متهمان پرونده نگهداری گوشت تاریخ گذشته در سردخانه غیرمجاز به‌ ریاست «قاضی محمد ساری» رسیدگی شد.

محمد ساری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم با اشاره به احراز تخلف مربوط به پرونده نگهداری گوشت تاریخ گذشته اظهار داشت: سردخانه‌ای غیرمجاز در منطقه مهدی‌آباد کهریزک با موجودی مقادیر زیادی گوشت منجمد برزیلی تاریخ‌ مصرف گذشته در ابتدای آبان ماه سال گذشته شناسایی شد که فاقد مجوز بوده و شرایط بهداشتی و نگهداری از گوشت را نداشته است.

وی افزود: گوشت کشف‌ شده از این سردخانه غیرمجاز 68 تن است که تماماً وارداتی و تاریخ‌ مصرف گذشته است لذا این محموله جهت بررسی بیشتر به‌صورت امانی به سردخانه مورد اعتماد اداره دامپزشکی منتقل و تا به امروز نیز در همان محل نگه‌داری می‌شود.

معاون قضایی بخش کهریزک در ادامه گفت: عمده گوشت‌ها برزیلی و تاریخ‌ مصرف گذشته است که در بررسی‌های اولیه مقداری از گوشت‌ها مربوط به شرکت ایرانی و دارای تاریخ قلمداد شد اما در روند بررسی پرونده کارشناسان به جعلی بودن بسته‌بندی پی برده و در تحقیقات تکمیلی مشخص شد حتی بخشی از گوشت که دارای تاریخ‌ مصرف عنوان می‌شد نیز گوشت وارداتی و تاریخ گذشته بود که به‌صورت ماهرانه‌ای در بسته‌بندی با برند ایرانی ارائه‌شده است.

ساری خاطرنشان کرد: بنا بر آزمایش‌های صورت گرفته از سوی اداره کل دامپزشکی استان تهران تمامی گوشت‌ها تاریخ‌ مصرف گذشته بوده و می‌بایست به پودر تبدیل شود و برای مصارف حیوانی و دام مورد استفاده قرار گیرد.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۵
0
0
خخخخ،فقط همین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه