کد خبر: ۶۹۵۷۷
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ با شرکت ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت در ۱۸۶ شهرستان و ۳۸۶ حوزه اصلی برگزار خواهد شد.

آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۸ و ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته در روزهای دوشنبه ۵ اردیبهشت تا چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ فرصت داشتند نسبت به تغییر حوزه امتحانی اقدام کنند که در نهایت ۵ هزار و ۵۴۶ نفر حوزه امتحانی خود را تغییر دادند.

«عبدالرسول پورعباس» گفت: تدابیر لازم برای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی در ۱۸۶ شهرستان، ۳۸۶ حوزه اصلی اندیشیده شده است.

در مجموع ۶۴۷ هزار و ۲۰۹ داوطلب (با احتساب علاقه‌مندی به شرکت در مجموعه امتحانی دوم) متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته امسال هستند که  از این تعداد ۳۳۹ هزار و ۹۰۶ نفر داوطلب زن و ۳۰۷ هزار و ۳۰۳ داوطلب مرد هستند.

امروز؛ آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد

رئیس سازمان سنجش می گوید: متقاضیان از روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت تا امروز سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت فرصت دارند با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون و ویرایش اطلاعات ثبت نامی (در صورت لزوم) اقدام کنند.

 ۲۰ درصد معدل مقطع کارشناسی به صورت تراز در نمره کل داوطلب اعمال می‌شود و میانگین معدل مقطع کارشناسی ناپیوسته و معدل مقطع کاردانی به صورت تراز شده اعمال خواهد شد.

پور عباس گفت: مغایرت معدل اظهارشده با معدل مندرج در مدرک کارشناسی موجب لغو قبولی می‌شود؛ بنابراین داوطلبان دقت کنند در صورتی که مغایرتی در معدل درج شده روی کارت ورود به جلسه مشاهده کردند بلافاصله در سایت سازمان سنجش اقدام به ویرایش معدل کنند.

امکان نام نویسی مجدد در آزمون ارشد وجود ندارد

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش گفت: به هیچ عنوان ثبت نام جدید نه در آزمون ارشد و نه در آزمون‌های دیگر سازمان سنجش در چند روزباقی مانده به برگزاری آزمون از طریق باجه‌های رفع نقص میسر نیست.

مروتی گفت: امکان چاپ کارت ورود به جلسه آزمون از روز یک شنبه ۲۵ اردیبهشت روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، در خصوص مغایرت سهمیه مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون با سهمیه ثبت نامی داوطلب وجود دارد.

سرپرست معاونت امور آزمون های سازمان سنجش آموزش ادامه داد: اگر داوطلب متقاضی  سهمیه رزمندگان و ایثارگران بوده و سهمیه مورد تأیید ارگان ذیربط قرارگرفته، عیناً همان سهمیه انتخابی بر روی کارت ورود به جلسه درج شده است، اما در صورتی که داوطلب متقاضی سهمیه رزمندگان بوده، ولی سهمیه آنان از سوی ارگان ذیربط مورد تأیید قرار نگرفته است در کارت شرکت در آزمون داوطلب در مقابل عنوان سهمیه، رزمنده درج نشده است.

به گفته مروتی، متقاضیان استفاده از سهمیه‌های ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سهمیه رزمندگان ارگان وزارت جهاد کشاورزی، سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و واحد‌های تابعه ستاد کل نیرو‌های مسلح جهت اعلام مغایرت لازم است حداکثر تا تاریخ  ۳۰ اردیبهشت منحصراً به درگاه اطلاع رسانی این سازمان (قسمت ویرایش اطلاعات) در کارت ورود به جلسه مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در این درگاه نسبت به اصلاح و ویرایش سهمیه خود اقدام کنند تا در صورت تأیید سهمیه توسط ارگان مربوط، سهمیه برای آنان اعمال شود.

او گفت: داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام متقاضی استفاده از سهمیه بودند، ولی سهمیه آنان به هر دلیل از طرف ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگرفته، برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود (بعد از ویرایش) حداکثر تا تاریخ ۱ خرداد علت عدم تایید سهمیه را از ارگان‌های ذیربط پیگیری کنند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان ذیربط، سهمیه درخواستی اعمال شود در غیر این صورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نیست.

انسانی ها؛ بیشترین داوطلب آزمون ارشد 

علیرضا کریمیان در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از ۶۴۷ هزار داوطلب متقاضی کارشناسی ارشد، بیشترین داوطلب در گروه علوم انسانی با ۴۳۵۰۶۱ نفر و گروه دامپزشکی با ۲۳۹۵ داوطلب کمترین متقاضی را دارند.

مشاور رئیس سازمان سنجش گفت: در حال حاضر ظرفیت پذیرش رشته ها و شانس قبولی داوطلبان مشخص نیست؛ چرا که هنوز ظرفیت دانشگاه‌ها دریافت نشده است.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۹
0
0
بازار کار ودامپزشکی اصلا بهم نمیان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
ادامه