کد خبر: ۷۰۰۴۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران:
سردیس «دکتر بابا مخیر» دامپزشک نمونه جهان در سال ۱۹۹۷، «دکتر سیدحسین میرشمسی» پدر واکسن‌سازی ایران و «دکتر رضا نقشینه» استاد آسیب‌شناسی دامپزشکی در کتابخانه ملی رونمایی شد ...

حکیم مهر: سردیس «دکتر بابا مخیر» دامپزشک نمونه جهان در سال ۱۹۹۷، «دکتر سیدحسین میرشمسی» پدر واکسن‌سازی ایران و «دکتر رضا نقشینه» استاد آسیب‌شناسی دامپزشکی در کتابخانه ملی رونمایی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از اداره ارتباطات و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران از ۲۰ سردیس مشاهیر و مفاخر ایرانی که در سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ساخته شده بودند، در محل کتابخانه ملی رونمایی کرد.

این سازمان در راستای ارتقای سطح کیفی و بصری فضاهای عمومی شهر و به منظور معرفی هر چه بیشتر مفاخر و مشاهیر ملی کشور با برگزاری سه دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی، سردیس تعدادی از هنرمندان، شاعران و مشاهیر و مفاخر معاصر را ساخته و در سطح شهر به ویژه در مکان‌های فرهنگی نصب کرده است.

این ۲۰ سردیس متعلق به احسان اشراقی استاد تاریخ، علی شریعتمداری استاد تعلیم و تربیت و برنامه‌ریزی درسی، داریوش صفوت استاد موسیقی اصیل ایرانی، ابوالقاسم گرجی استاد فقه و حقوق، رضا داوری اردکانی فیلسوف و متفکر ایرانی، مرتضی سهرابی استاد مهندسی شیمی، «دکتر بابا مخیر» دامپزشک نمونه جهان در سال ۱۹۹۷، «دکتر سیدحسین میرشمسی» پدر واکسن‌سازی ایران، کریم جوانشیر استاد کشاورزی و منابع طبیعی، «دکتر رضا نقشینه» استاد آسیب‌شناسی دامپزشکی، تقی ابتکار استاد مهندسی مکانیک، دکتر سیدمحمد بلورچیان استاد شیمی و داروسازی، مهدی بهادری‌نژاد استاد مهندسی مکانیک، یوسف ثبوتی استاد فیزیک و اختر فیزیک، پرویز دوامی استاد مهندسی مواد و متالوژی، علیرضا سپاس‌خواه استاد آبیاری و هیدرولوژی خاک، علی کاوه استاد مهندسی عمران و سازه، مهدی گلشنی استاد فیزیک و فلسفه علم، دکتر بهمن یزدی صمدی استاد ژنتیک و اصلاح نباتات، فتح‌الله مضطرزاده استاد مهندسی شیمی و علم مواد است که در کتابخانه ملی پس از جانمایی و نصب رونمایی شده‌اند.

سومین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی مشاهیر با حضور ۲۰ هنرمند مجسمه‌ساز از سراسر کشور ساخته و پس از جانمایی در کتابخانه ملی نصب شده‌اند.

در دوره اول سردیس شاعران ساخته و در خانه شاعران نصب شد و در دوره دوم سمپوزیوم مجسمه‌سازی، سردیس هنرمندان پس از ساخت در پارک هنرمندان نصب شده است.

  

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
0
0
جا داره یادی کنیم از دکتر ایرج پوستی یا دکتر میرکریم بابایی که در زمان خودشان کار بزرگی در تالیف کتب آموزشی داشتن
نظر شما
ادامه