کد خبر: ۷۰۱۱۲

حکیم مهر: عامل انتشار ویدئویی از آزار و اذیت یک قلاده سگ در فضای مجازی که موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم شده بود، شناسایی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از رکنا، رئیس پلیس فتای شهرستان بافت از توابع کرمان بیان کرد: به دنبال شکایت نماینده حامیان حقوق حیوانات مبنی بر انتشار یک ویدئوی حیوان آزاری در فضای مجازی که موجب جریحه‌دار شدن احساسات مردم و حامیان حیوانات شده بود، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

«سرگرد کریم زاده» ادامه داد: با اقدامات و بررسی های  فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی به پلیس منتقل  شد.

وی خاطرنشان کرد: این متهم پس از مواجهه با مستندات در تحقیقات به عمل آمده به جرم خود اعتراف و اقرار کرد که برای تفریح و سرگرمی این ویدئو را تهیه و در فضای مجازی منتشر کرده است.

بنابر این گزارش، انتشار هرگونه ویدئو که نشان دهنده کودک آزاری و دگرآزاری یا حیوان آزاری باشد، به عنوان یک فعل مجرمانه و یک عمل خلاف انسانیت تلقی می شود و پلیس فتا در صورت مشاهده موارد مشابه با عامل یا عاملان و همچنین انتشار دهندگان این تصاویر دردناک که باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی هموطنان در فضای مجازی می‌شود، با جدیت برخورد خواهد کرد.

 

نظر شما
ادامه