کد خبر: ۷۴۳۲۶
تعداد نظرات: ۵ نظر

حکیم مهر: فردی در شهر استکهلم سوئد که اقدام به ذبح گوسفند و انتشار ویدئویی از آن کرده به دلیل بی هوش نکردن حیوان قبل از ذبح به زندان محکوم شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فرارو، دادگاهی در سوئد جوانی را که اقدام به سلاخی گوسفندی با چاقو و فیلمبرداری از این کار کرده را به دو سال و نیم حبس محکوم کرد.

یک رسانه محلی در سوئد جزئیاتی از این اتفاق را منتشر کرده که مرد جوان گوسفندی را با هدف ذبح آن به روش اسلامی (حلال) خرید. او با گوسفند و با چاقو و تبری که برای خرد کردن آن استفاده می‌کرد عکس گرفته است. این جوان سپس از سر بریدن فیلم گرفت که شواهد اصلی برای دادستانی در جریان محاکمه او بود.

بررسی‌ها نشان داد که چاقوی مورد استفاده تیز نبوده و برای ذبح مناسب نبوده و این موضوع باعث رنج و عذاب شدید حیوان شده است.

این محکوم همچنین تأیید کرد که پیش از ذبح گوسفند را بیهوش نکرده است، همانطور که کشتارگاه‌ها در سوئد انجام می‌دهند، با توجه به اینکه این کار با ذبح حلال سازگار نیست.

مرد جوان با رد اتهامات وارده به خود مبنی بر خشونت علیه حیوانات تاکید کرد که به گوسفند آب و غذا داده و قبل از ذبح آن را تمیز کرده است.

دامپزشکان مرکز ملی رفاه حیوانات در دانشگاه علوم کشاورزی سوئد به عنوان متخصص در تحقیقات علیه این مرد شرکت داشتند. آن‌ها گفتند که رفتار مرد جوان با گوسفند خشن بود و وسایل مورد استفاده برای این کار مناسب نبود. حیوان با روند ذبح شدن دست و پنجه نرم کرد و دو بار سعی کرد بایستد و تحت فشار شدید و رنج شدید جسمی و روحی قرار گرفت.

دادگاه مرد جوان را به حیوان آزاری محکوم کرد، اما از تشدید اتهام طبق خواسته دادستانی خودداری کرد، زیرا مرد جوان فاقد سابقه کیفری بود.

از سوی دیگر پلیس این فرد را را به ایفای نقش در شبکه جنایی Märstanätverket که در شمال استکهلم فعالیت می‌کند متهم کرده است.

 

انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
1
7
بیهوش کردن دام قبل از ذبح با شرعت شیعه مشکلی ندارد ولی بخشی از اهل تسنن بیهوشی را قبول ندارند
Reza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۹
1
4
در شیعه جایز نیست

(نظر شخصی من نیست ولی فقها جایز نمی دونن)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
کل واردات گوشت ما پس از بیهوشی ذبح می شود و شما خبر ندارید
کشتارگاههای صنعتی داخلی هم بیهوشی را انجام میدهند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۰
پیشنهاد میکنم یه سری به این مقاله بزنید؛
با توجه به منابع و متون شیعه که ملاک در آنها کمتر درد کشیدن حیوان و مهربانی با آن است، بیهوش کردن حیوان به احتمال زیاد حتی مستحبه و این امکان که این کار مکروه یا حرام باشه اصلا وجود نداره.

https://hawzah.net/fa/Magazine/View/4385/4400/29570
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱
1
3
خوب کاریش کردن باید از اونجا اخراجش میکردن و میفرستادنش کشورهایی که قوانین شریعت مقدس مو به مو اجرا میشه تا دندش نرم سه!
نظر شما
ادامه