کد خبر: ۷۵۲۲۲

حکیم مهر: فرماندار چناران گفت: دست کم ۶ شهروند چنارانی در حاشیه این شهر بر اثر گازگرفتگی یک سگ ولگرد دچار گزیدگی و آسیب شدند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «محسن مهابادی» گفت: این ۶ نفر به خاطر رعایت جوانب بهداشتی داروها و واکسیناسیون مربوط به هاری را دریافت کردند.

وی ادامه داد: دیروز پس از وقوع این حادثه سگ ولگرد زنده گیری شد و در حال حاضر آزمایشهای لازم برای مشخص شدن احتمال ابتلای حیوان به بیماری انجام شده است و منتظر پاسخ آزمایشها هستیم.

فرماندار چناران گفت: متاسفانه مردم از سر دلسوزی به حیوانات و سگهای ولگرد غذا می دهند که همین مساله موجب رشد و تکثیر فزاینده این حیوانات در محیط این شهرستان شده است.

مهابادی افزود: هم اکنون با افزایش جمعیت سگهای ولگرد رو به رو هستیم از طرفی هزینه جمع آوری این حیوانات در این سالها بالا رفته و شهرداری ها دیگر از عهده جمع آوری این سگها بر نمی آیند و یا می توانند با بودجه قبلی شمار کمتری از سگ های ولگرد را ساماندهی کنند.

شهرستان چناران واقع در ۵۴ کیلومتری شمال غربی مشهد با سه شهر چناران، سیدآباد و رادکان و ۶۶ روستای بالای ۲۰ خانوار، ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

نظر شما
ادامه