کد خبر: ۷۵۳۶۳

حکیم مهر: «سید امیر شاطرچی» رئیس دامپزشکی میبد در توضیح این خبر گفت: با توجه به برزو بیماری مهلک تب کریمه کنگو یک واحد سردخانه غیرمجاز نگهداری فرآورده خام دامی در سطح شهرستان کشف و پلمپ گردید.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی دامپزشکی شهرستان میبد، شاطرچی در ادامه افزود: این سردخانه به ‌صورت مخفی در یک گاوداری اقدام به منجمند نمودن گوشت قرمز در شرایط غیر بهداشتی و نگهداری آنها می نمود که پس از کشف آن توسط اکیپ نظارت شهرستان تمام محموله موجود در سردخانه توسط بازرسان دامپزشکی ضبط و پرونده متخلفان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی بیان کرد: در راستای تضمین سلامت و حفظ حقوق مصرف‌کنندگان ورود، حمل ‌و نقل و همچنین نگهداری هرگونه  فرآورده خام دامی باید با رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی و در واحدهای نگهداری مجاز انجام شود و تمامی فرآورده‌های خام دامی باید دارای مشخصات و برچسب بهداشتی دامپزشکی، در مراکز رسمی و تحت نظارت  دامپزشکی تولید و عرضه شوند.

شاطرچی از شهروندان درخواست کرد با توجه به حساسیت و اهمیت رعایت مسائل بهداشتی و همچنین رخداد بیماری تب کریمه خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) تحت هیچ شرایطی گوشت قرمز خود را از مبادی کشتار غیر مجاز (مثل گوسفند بومی و خانگی و یا با قیمت ارزانتر و ...) خریداری نکرده و برای تهیه گوشت قرمز به واحد های عرضه مجاز سطح شهرستان مراجعه نمایند و از خرید فرآورده‌های فاقد مهر و برچسب دامپزشکی جداً خودداری کنند.

وی در آخر افزود: شهروندان در صورت مشاهده فرآورده بسته‌بندی فاقد برچسب و هویت و یا غیربهداشتی، موارد را به شماره 1512  اطلاع‌رسانی نمایند تا برخورد قانونی با متخلفان انجام شود.


 

نظر شما
ادامه