کد خبر: ۷۵۳۹۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
ابهام با گذشت دو سال از ماجرا:
یک سال از فعالیت این سایت نگذشته بود که تمامی تجهیزات شامل اتاق قرنطینه، اتاق عمل، داروخانه، اتاق معاینه و ریکاوری، کانکس‌ها، کولر، تجهیزات پزشکی عقیم‌سازی و... به شکل عجیبی به سرقت رفت ...

حکیم مهر: با وجود گذشته حدود دو سال از سرقت تجهیزات سایت عقیمسازی سگ‌های ولگرد در اهواز تا کنون هیچ خبری از سرنوشت تجهیزات به سرقت رفته نیست و هیچ کدام از مسئوولان مربوطه در شهرداری، اعضای شورای شهر و دستگاه‌های نظارتی پاسخ قانع کننده‌ای به افکار عمومی در خصوص این رویداد ارائه نداده‌اند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، چندین سال است که عدم ساماندهی و رها کردن سگ‌های ولگرد در معابر شهری با ترس و استرس زیاد برای شهروندان به ویژه بانوان همراه بوده و بارها حمله سگ‌ها علاوه بر آسیب‌های روحی منجر به آسیب‌های شدید جسمی و در مورد مرگ شهروند اهوازی شده است.

طبق قانون مسئولیت جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر به عهده شهرداری‌ها است و در صورت حمله سگ‌ها به هر کدام از شهروندان شهرداری باید پاسخگو باشد لذا در صورت شکایت شهروندی باید با دستگاه مسئول برخورد قانونی شود.

بر همین اساس، در سال 98 تدبیر شهرداری اهواز برای رفع این مسئله، راه اندازی سایت عقیم سازی سگ‌های بلاصاحب بود، اما یک سال از فعالیت این سایت نگذشته بود که تمامی تجهیزات شامل اتاق قرنطینه، اتاق عمل، داروخانه، اتاق معاینه و ریکاوری، کانکس‌ها، کولر، تجهیزات پزشکی عقیم سازی و... به شکل عجیبی به سرقت رفت.

با وجود گذشته حدود دو سال از این حادثه تا کنون هیچ خبری از سرنوشت تجهیزات به سرقت رفته نیست و هیچ کدام از مسئوولان مربوطه در شهرداری، اعضای شورای شهر و دستگاه‌های نظارتی پاسخ قانع کننده‌ای به افکار عمومی در خصوص این رویداد ارائه نداده و همچنان این سوال مطرح است تجهیزات به این بزرگی چگونه و به واسطه چه کسانی بدون هیچ زحمت و دردسری از محل خارج شدند؟

سرقت سایت خسارت قابل توجهی به شهرداری وارد کرد

«حجت‌الله زارع‌زاده» عضو شورای اسلامی شهر اهواز  در واکنش به سرقت سایت عقیم سازی سگ‌های ولگرد در اهواز، گفته بود: با توجه به اینکه سرقت از سایت صفیره خسارت قابل توجهی را وارد کرده، باید پرسید چرا پیش‌بینی لازم برای امنیت از این محل صورت نگرفته و نزدیک به 6 ماه این سایت غیرفعال است.

وی با انتقاد به عدم پاسخگویی و واکنش مدیران مربوط، افزود: اکنون با بقایای مخروبه آن روبه‌رو هستیم و مسئوولان شهرداری زمانی با برای امنیت این سایت قراردادی منعقد کردند که دیگر اموالی باقی نمانده بود.

این عضو شورا خطاب به مسئولان شهرداری گفت: پس از سرقت اول چه اقدامی برای جلوگیری از سرقت‌های دیگر انجام شد؟ و اگر اقدامی صورت گرفته، نتایج آن چه بود؟

مدیران مقصر معرفی و جریمه شوند

«محمدعلی‌ پور موسوی» عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهواز نیز گفت: سرقت اموال عمومی مرتب در اهواز تکرار می‌شود اما نکته مهم این است که بیشترین سرقت‌ها از شهرداری است.

وی افزود: باید همه افراد و مدیرانی که اموال عمومی حیطه مسئولیت آن‌ها به سرقت می‌رود به اداره تخلفات اداری بازرسی معرفی تا تفحص لازم صورت پذیرد تا اگر مقصر هستند، مشخص و جریمه شوند.

سایت عقیم سازی به سرقت نرفت!

«محمدهادی قنوات» یکی از اعضای سابق شورای شهر پنجم در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، با بیان اینکه تلاش زیادی برای راه‌اندازی این سایت کردیم، اظهار کرد: به نظر بنده به اشتباه به افکار عمومی عنوان «سرقت» القا... می‌‌شود چرا که سایت عقیم سازی به سرقت نرفت بلکه به نظر می‌رسد در نقل و انتقال وسایل آن تعمدی وجود دارد به این دلیل که افراد زیادی با راه‌اندازی آن مخالف بودند.

وی با طرح این سوال مبنی بر اینکه چطور سایتی با این همه وسایل شبانه به سرقت می‌رود، افزود: حمل و نقل وسایل و تجهیزات سایت عقیم سازی نیاز به ماشین‌آلات دارد، چگونه این وسایل با وجود نگهبانان سایت عقیم سازی و سایت صفیره که در کنار آن قرار دارد حمل شدند؟ سازمان پسماند که هر دو سایت زیر نظر آن قرار دارند در برابر چه چیزی به نگهبانان حراست خود حقوق می‌دهد؟ بعد از این حادثه کدام نگهبان بازخواست شد؟ آیا دستگاه‌های نظارتی توضیحی از مدیریت وقت پسماند خواستند؟

این عضو سابق شورا با اشاره به هزینه کلانی که برای راه اندازی سایت عقیم سازی شده بود، گفت: جای تعجب دارد که با وجود مطالبه عمومی هیچ گزارشی از سوی حراست شهرداری و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی برای پاسخ به افکار عمومی داده نشد.

وی بیان کرد: در برخی خبرهایی که در زمان برداشتن تجهیزات سایت عقیم سازی منتشر شده بود خواندم که چرا سایت مجهز به دوربین مدار بسته نبوده است؟ در حالی که هم سایت صفیره و هم سایت عقیم سازی سگ‌ها مجهز به دوربین بود اما هیچ کس اطلاعی از فیلم دوربین‌ها هم نداریم.

حراست شهرداری سکوت کرد

در یکی از جلسات شورای شهر وقت اهواز، مدیرکل حراست شهرداری اهواز به دلیل حضور رسانه‌ها از توضیح و صحبت در خصوص  سرقت تجهیزات سایت عقیم سازی سگ‌های ولگرد امتناع کرد و گفت که برخی از مسائل در این موضوع باید به صورت محرمانه مطرح شود که با اعتراض برخی از اعضای شورا روبه‌رو شد.

نحوه برخورد حراست شهرداری با این موضوع تلویحاً اظهارات عضو سابق شورای شهر اهواز مبنی بر اینکه تجهیزات سایت سرقت نرفته و تعمدی در برداشتن آن‌ها وجود دارد را تایید و نشان می‌‌دهد هویت سارق برای مسئولان شهرداری محرز است.

سایت عقیم سازی سگ‌های ولگرد در اهواز یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین سایت‌های عقیم سازی کشور به شمار می‌فت که با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال و مساحت 7 هزار مترمربع در نزدیکی سایت صفیره اهواز واقع شده است.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۵
0
1
این عکس مربوط به پناهگاه کهریزک تهرانه حکیم مهر عزیز
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۷
0
0
حتما پای حامیان حیوانات در میان است
علی اهوازی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
0
0
عحب
کهبدبیطار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۸
0
0
شاید هم چیزی از درون خود ساختار شهرداری اون رو بلعید
با توجه به اینکه در اوایل دوران راه اندازی این سایت ها در دولت قبل بخش زیادی از شورای شهرها و مراتب بالای شهرداری ها به شخص موافق این کار بودن و با تغییر دولت و تغییر چینش سیاسی ایران مدیریت ها و ریاست ها تغییر کرد و ممکنه مدیریت ها یا ریاست های جدید اینکار رو پرهزینه و به درد نخور و ... دونسته و از طرفی هم برای جمع آوریش از واکنش افکار عمومی ترس داشته در یک شب تاریک و بعد از قطع دوربین های همه ی مجموعه ها یا قبل از برداشتن هارد ها و چند کامیون وسایل و ...
نظر شما
ادامه