کد خبر: ۷۵۴۵۵
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران تولید فعلی ماهیان زینتی در کشور را ۳۲۳ میلیون قطعه بر‌شمرد که این تعداد، درآمدی معادل ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ایجاد می‌کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «سیدحسین حسینی» معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در مراسم افتتاحیه «اولین نمایشگاه و همایش سراسری صنعت آکواریوم ماهیان زینتی؛ محصولات و خدمات وابسته»، گفت: ماهیان زینتی یکی از سودآورترین فعالیت‌های آبزی‌پروری در جهان است که امکان تولید آن در سرمایه‌گذاری بسیار کم تا سرمایه‌های بالاتر فراهم است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های پرورش ماهیان زینتی تنوع زیستی و انطباق با ظرفیت‌های زیستی کشور است و در حوزه اشتغال، معیشت و ارزآوری هم می‌تواند مؤثر باشد.

به گفته حسینی، در حال حاضر تولید ماهیان زینتی در کشور ۳۲۳ میلیون قطعه است که این تعداد ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد ریالی و ۴۲۷ هزار دلار، درآمد ارزی برای کشور به همراه دارد.

وی یادآور شد: این حوزه علاوه بر ایجاد ارزش‌افزوده در زنجیره ارزش، در بحث‌های صنایع تبدیلی ازجمله آکواریومی و گردشگری نیز از ظرفیت‌ اشتغال‌زایی برخوردار است.

رئیس سازمان شیلات ایران در پایان گفت: آکواریوم می‌تواند یک جایگزین مناسب برای نگهداری حیوانات خانگی باشد، البته برای این منظور باید گام‌هایی برای ارزان‌سازی و خدمات پس از فروش برداشته شود.

گفتنی است؛ اولین نمایشگاه و همایش سراسری صنعت آکواریوم ماهیان زینتی؛ محصولات و خدمات وابسته ۱۷ مردادماه لغایت ۲۰مردادماه در مجتمع نمایشگاهی گفتگو پذیرای علاقمندان این حوزه است.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دامپزشک دولتی
|
Germany
|
۰۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
1
2
نه آکواریوم جای خرگوش و همستر میگیره،نه اینها جایگزین گربه،و نه گربه جایگزین سگ و نه سگ جایگزین بچه میتواند باشد.
هر کدام جایگاه خود را دارد و این مقایسه ها و جایگزینی ها از اساس اشتباه بوده و معمولا توسط کسانی انجام میشود که هرگز یک طرف مقایسه را نداشته اند.
مثلاً فردی که هرگز سگ نداشته فکر میکند دیگران سگ را جایگزین بچه کرده اند یا فردی که هرگز حیوان خانگی نداشته فکر میکند آکواریوم میتواند جای پت باشد.
داراب پور
|
France
|
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۰
0
4
ولله بالله با شناختی که از شما داریم اگه آکواریوم هم نگهداریم آخرش شما میگید این فرهنگ غربیه و بجاش بچه بیارید و طرح صیانت از ماهی ها رو می برید مجلس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
قبلا ........ گفته وجود آکواریوم در خانه باعث حذب اجنه میشود
نظر شما
ادامه