کد خبر: ۷۵۵۳۴

حکیم مهر: «کاسیوس» رکورد بزرگترین تمساح آب شور زنده در اسارت جهان را در اختیار دارد احتمالا بزرگ‌تر از چیزی باشد که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرآنلاین، ۱۲۰ سال سن دارد و بزرگترین تمساح زنده در اسارت است. کاسیوس که در استرالیا نگهداری می‌شود سال ۲۰۱۱ با طول ۵ متر و ۴۸ سانتی‌متر به عنوان بزرگترین تمساح زنده در اسارت به کتاب رکوردهای گینس راه پیدا کرد.

جالب اینکه یک سال پس از ثبت شدن نام کاسیوس در کتاب رکوردها یک تمساح ۵۰ ساله به نام لولونگ در فیلیپین با طول شش متر و ۱۷ سانتی‌متر رکورد او را شکست اما عمر لولونگ به دنیا نبود و یکسال بعد مرد تا دوباره کاسیوس عنوان بزرگترین کروکودیل در اسارت جهان را از آن خود کند.

حالا صحبت از این است که کاسیوس احتمالا در ۱۲ سال گذشته رشد کرده و بزرگتر از آن چیزی شده که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

تمساح‌های آب شور در طبیعت بیش از این‌ها بزرگ می‌شوند و حتی طولشان به هفت متر هم می‌رسد.

در این میان هر چند ممکن است که کاسیوس در سال‌های گذشته بزرگتر از آنچه بود شده باشد اما به نظر نمی‌رسد بتواند به رکورد لولونگ برسد. تمساح‌هایی که بیش از ۵ متر می‌شوند معمولا رشدشان کند شده و به حدود یک سانتی‌متر در سال محدود می‌شود.

کاسیوس سال ۱۹۸۴ در حالی که بر اثر نزاع با دیگر تمساح و برخورد به موتور قایق زخمی‌ شده بود از طبیعت بیرون کشیده شد و زندگیش در اسارت شروع شد.

تخمین زده می‌شود که کاسیوس در سال ۱۹۰۳ از تخم بیرون آمده باشد و بر این اساس امسال ۱۲۰ ساله شده است و با در نظر گرفتن وضعیت سلامتی چندین سال دیگر پیش رو خواهد داشت.

منبع: لایوساینس


 

نظر شما
ادامه