کد خبر: ۷۶۴۶۶

حکیم مهر: این موجود که به عنوان «فوتبال‌ماهی اقیانوس آرام» (Pacific footballfish) شناخته می‌شود، یک ماهی قلاب‌دار است که با پوست خاردار و شاخک بلندی که از سرش بیرون زده است در اعماق دریا زندگی می‌کند. یک نجات غریق در روز جمعه، ۱۳ اکتبر، جسد دست نخورده این حیوان مرموز و ترسناک را در ساحل مورو واقع در جنوب لس آنجلس پیدا کرد. 

به گزارش حکیم مهر به نقل از روزنا، از آنجایی که فوتبال‌ماهی‌های اقیانوس آرام زندگی خود را در تاریک‌ترین اعماق اقیانوس‌ها می‌گذرانند، به ندرت انسان‌ها آنها را می‌بینند. اما این ماهی دومین مورد از نوع خود است که در سال‌های اخیر در ساحل لس‌آنجلس پیدا شده است؛ مورد قبلی در ماه می سال ۲۰۲۱ پیدا شد.

مشخص نیست چرا و چگونه این ماهی به ساحل افتاده، اما به هر حال مسئولان حیات وحش از ظاهر غیرمعمول آن هیجان زده هستند.

پارک ایالتی در پستی در فیس‌بوک نوشت: «دیدن این ماهی عجیب و جذاب گواهی بر تنوع عجیب موجودات دریایی است که در زیر سطح آب کمین کرده‌اند».

میشل هورچکو، دانشمند محیط زیست در دپارتمان ماهی و حیات وحش کالیفرنیا می‌گوید که نمونه جدید فوتبال‌ماهی اقیانوس آرام به همتای خود در ماه مه 2021 در موزه تاریخ طبیعی لس آنجلس می پیوندد؛ جایی که می توان آن را حفظ کرد و برای تحقیقات علمی در دسترس قرار داد.

او می‌افزاید: «تنها حدود 30 نمونه از این گونه در سطح جهان جمع‌آوری شده‌اند، که همین باعث می‌شود این یافته بسیار ارزشمند باشد و بتواند به آنچه درباره تاریخچه زندگی آنها شناخته شده است بیافزاید».


 

نظر شما
ادامه