کد خبر: ۷۶۵۶۸
تعداد نظرات: ۵ نظر

حکیم مهر: در نشستی که با حضور مدیران دامپزشکی مازندران، نماینده سازمان دامپزشکی کشور، مدیران و کارشناسان شرکت کاله اقدامات و مشکلات صادراتی شرکت کاله به روسیه بررسی شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران، نشست پیگیری رفع مشکلات صادراتی محصولات لبنی شرکت کاله با حضور «دکتر حمزه آقاپور کاظمی» سرپرست اداره کل، معاونین سلامت و مدیریت توسعه منابع این اداره کل، «دکتر سید بهمن نقیبی» نماینده سازمان دامپزشکی و مسئول پیگیری IR کارخانجات لبنی شیر، مدیران و کارشناسان شرکت کاله در دفتر مدیریت کارخانه لبنی کاله برگزار شد.

آقاپورکاظمی با اشاره به نشست های متعددی که در سفر به روسیه با مسئولین دامپزشکی روسیه و اساتید صاحب نظر برگزار شد، گفت: آنچه در این نشست ها مشخص شد به طور کلی برای رفع مشکلات صادراتی شرکت کاله در دو بخش دولتی و خصوصی باید پیگیری کرد.

وی در بخش دولتی خواستار تعامل بیشتر سازمان دامپزشکی کشور و پیگیری مکاتبات با این کشور شد و گفت: دامپزشکی روسیه باتوجه به حضور تیم فنی این کشور در ایران و ممیزی شرکت کاله خواستار تعامل بیشتر و برگزاری دوره های آموزشی برای کارشناسان بخش خصوصی بودند تا با دستورالعمل های لازم صادرات به روسیه آشنا باشند. همچنین با توجه به موارد مورد نیاز احصا شده در سامانه ها پیشنهادات تغییرات ساختاری یا اضافه شدن امکانات مورد نیاز در سامانه های دامپزشکی کشور نیز ارائه گردید.

آقاپورکاظمی چالش اصلی صادرات محصولات لبنی به روسیه در بخش خصوصی را عدم مستندسازی کامل و شفافیت در ارائه آن مستندات دانست و گفت: یکی از دلایل اصلی که در نشست‌های متعدد و چندساعته کارشناسی توانستیم شرکت پاک ثمر را سبز کنیم ارائه مستندات دقیق، شفاف و قابل دفاع بود.

دکتر نقیبی در این نشست با بررسی نظرات و ارائه گزارش های اقدامی تیم کارشناسی در روسیه گفت: عزم سازمان دامپزشکی کشور در خصوص رفع مشکلات صادراتی کاله جدی است و امیدوار است با رفع مشکلات این شرکت بتوان صادرات سایر شرکت ها را نیز فعال کرد.

وی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری مشترک شرکت کاله، اداره کل دامپزشکی مازندران و سازمان دامپزشکی کشور صادرات به روسیه راحت تر کرد و گفت: جلسات رفع مشکلات صادراتی در بخش دولتی با همکاری سازمان دامپزشکی و اداره کل دامپزشکی مازندران تشکیل می دهیم تا مشکلات بخش دولتی به زودی احصا و رفع گردد.

شایان ذکر است در این نشست چندساعته گزارش اقدامات تیم کارشناسی دامپزشکی مازندران در سفر به روسیه به طور دقیق بررسی و مورد بحث قرار گرفت.


انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
همکار مطلع در قرنطینه
|
United States of America
|
۰۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
0
13
پاک ثمر هنوز سبز نیست
https://old.fsvps.gov.ru/fsvps/importExport/iran/enterprises.html?product=246&productType=7&_language=en

متاسفانه همچنان روابط عمومی دامپزشکی استان بی اطلاع از موضوع نسبت به درج اخبار موهون اقدام می‌کند که باعث ایجاد تبعات حقوقی و نیز پیگیری سایر متقاضیان شده است.تاکنون چندبار به ایشان تذکر داده شده تا نسبت به درج اخبار کذب و ایجاد انتظار برای تولیدکنندگان اقدام نکنند.
....................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
0
5
چرا سازمان فقط پیگیر حل مشکل صادرات شرکت کاله است؟؟!! بقیه شرکت ها چی؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
اشتباه نکنید همه شرکت‌ها برای سازمان برابرند. ..................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
0
1
تلاش برای صادرات لبنیات افتخار نیست، نصف این تلاش برای شناخت موانع و رفع آن جهت برگشت لبنیات به سفره مردم انجام شود به مراتب سود بیشتری خواهیم کرد. با مصرف سرانه فعلی میانگین قد و شاخص های بدنی بچه های ایرانی کاهش می یابد و در آینده و حافظه تاریخ، هیچ کس نخواهد گفت دست مریزاد به کسانی که موجبات صادرات آسان لبنیات به روسیه یا هر کشور دیگری را تسهیل نمودند!!
ایمان
|
United States of America
|
۰۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۶
0
0
سلام
کارشناسان روسی رو در این زمینه دعوت کنید و درخواست دادن پروتکل و توضیحات لازم را بدید تا طبق همون عمل کنید و لازم به آزمون و خطا یا جلسات مختلف نباشه.
نظر شما
ادامه