کد خبر: ۷۶۷۴۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران گفت: موضوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یک مسئله امنیتی برای استان است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی مازندران، «دکتر بابک مومنی» افزود: پیشنهاد میدهم حتما یک جلسه فوری شورای تامین در استان با موضوع  پیشگیری و مبارزه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مازندران برگزار گردد تا با بررسی ابعاد امنیتی این موضوع مصوبات لازم در خصوص پیشگیری این بیماری ابلاغ و لازم و الاجرا گردد.

وی با تبیین تبعات این بیماری در استان و نابودی صنعت طیور در صورت بروز بیماری در استان گفت: با توجه به اینکه استان مازندران قطب صنعت طیور در کشور است و در صورت بروز بیماری ممکن است که کشور را درگیر خود کند باید اصل پیشگیری بهتر از درمان است را سرلوحه کار خود قرار داد و با جدیت برخورد کرد.

دکتر مومنی به بازارهای سنتی در مازندران اشاره کرد و با توجه به فرهنگ مردم در استان گفت: بازارهای سنتی توسط باید شهرداری ها ساماندهی گردد و با همکاری دامپزشکی نسبت به پاکسازی و ضدعفونی جایگاه های عرضه اقدام گردد.

وی همچنین خواستار اعمال محدودیت تردد مواردی که با صنعت طیور در ارتباط است شد  گفت: باید تردد ماشین های حمل کود مرغی محدود گردد و تنها اجازه جابجایی کودهای فرآوری شده با گواهی حمل بهداشتی و قرنطینه ای داده شود همچنین عرضه مرغ زنده به استان های همجوار به ویژه تهران باید محدود گردد و نیاز استان ها را به صورت مرغ کشتار شده برآورده کرد.

شایان ذکر است ستاد مبارزه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور دکتر مومنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران و دکتر آقاپور کاظمی سرپرست اداره کل دامپزشکی مازندران و روسای انجمن های صنفی و تشکل های دامپزشکی و نماینده دستگاه های اجرایی استان با هدف پیشگیری از بروز احتمالی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در روز چهارشنبه در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی مازندران برگزار شد.انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۲
ناشناس
|
United States of America
|
۲۱:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۵
2
4
داداش اشتباه میزنی
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۷
1
2
با همین دیدگاه وضعیت بهداشت دامپزشکی در مازندران همین است که میبینید
دامپزشک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۹
0
0
پیشنهاد حمل کود مرغی با گواهی حمل پیشنهاد خوبی است .
نظر شما
ادامه