کد خبر: ۷۶۷۷۹

حکیم مهر: معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفری استانی از ظرفیت‌های دامی و قرنطینه ای در سیستان و بلوچستان بازدید کرد و در جریان وضعیت آنها قرار گرفت.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر مجتبی نوروزی»، معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس این سازمان در سفر استانی به استان سیستان و بلوچستان، پس از حضور بر مزار مطهر شهید میرحسینی در گلزار مطهر شهدای جزینک حضور یافت و به مقام شامخ سردار شهید حاج قاسم میرحسینی همرزم سردار شهید سلیمانی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله ادای احترام کرد.

در ادامه این سفر، دکتر نوروزی به منظور بررسی زیر ساخت‌ها و ظرفیت‌های کشتارگاهی و نظارت بر روند کشتار دام، از کشتارگاه صنعتی دام خوشه طلایی شهرستان هامون بازدید کرد و موقعیت کشتارگاه صنعتی دام شهرستان هامون را با توجه به نزدیک بودن به مرزهای شرق کشور مثبت ارزیابی نمود؛ کشتارگاهی که با ظرفیت کشتار ۲۰۰ راس دام سنگین در هر شیفت کاری و اشتغال‌زایی مستقیم ۱۰۰ نفر جزو ۱۰ کشتارگاه صنعتی دام استان در شهرستان هامون است.

معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین به منظور بررسی عملکرد قرنطینه در حوزه واردات دام با سفر به منطقه سیستان، از مرز میلک شهرستان هیرمند بازدید کرد تا در جریان جزییات روند فعالیت پایانه مرزی میلک که یکی از معبرهای رسمی صادرات و ترانزیت کالا به کشور افغانستان در جنوب شرق ایران است قرار بگیرد. معبری که مقام معظم رهبری نیز در خصوص آن فرموده اند "اگر ترانزیت کالا از چابهار به میلک فعال شود، جنوب شرق ایران متحول خواهد شد."

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه سفر به منطقه سیستان، در راستای بررسی مشکلات و معضلات واحد و مشکلات دامداران و دامپروری منطقه از مرکز اصلاح نژاد گاو سیستانی شهرستان زهک و دامداری‌های شهرستان هیرمند نیز بازدید کرد.

در این بازدیدها رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به همراه مدیرکل دامپزشکی استان، سرپرست دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های‌ دامی سازمان دامپزشکی کشور و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

نظر شما
ادامه