کد خبر: ۷۷۳۴۰
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: مدیرکل دامپزشکی البرز با اشاره به شیوع نوع جدیدی از بیماری تب برفکی در کشورهای عراق و ترکیه از آماده باش ایران برای مقابله با این بیماری خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر علیرضا رفیعی پور» روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل دامپزشکی البرز برگزار شد، گفت: دامپزشکی البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص این استان بسیار فعال است.

رفیعی پور افزود: این استان به دلیل قرار گرفتن در مسیر تردد ۱۴ استان کشور دارای ترددهای زیادی است و محموله‌های دامی زیادی از اینجا عبور می‌کند به همین دلیل لازم است همکاران ما در حوزه دامپزشکی چند برابر سایر استان‌ها تلاش کنند تا شرایط بهداشتی دامی را حفظ و به سلامت و اقتصاد استان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه در اپیدمی‌های سال‌های گذشته در حوزه دام و طیور البرز تلاش‌های زیادی داشت و این بیماری‌ها کنترل شد، افزود: با نظارت‌های صورت گرفته طی دو سال گذشته گزارشی از بیماری تب برفکی نداشتیم ولی نوع جدیدی از این بیماری در کشورهای عراق و ترکیه شیوع پیدا کرده که اگر وارد کشور شود می‌تواند مخاطرات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

وی افزود: به همه مسئولین آماده باش می‌دهیم تا به توصیه‌های دامپزشکی توجه کنند و از ورود این بیماری به کشور و خسارت به جمیعت دامی جلوگیری شود.


انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
م ح
|
Germany
|
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۵
0
3
خب سویه رو بگن بدونیم چه کار کنیم! همینطوری اخطار خالی که خودمونم میدونیم.
ناشناس
|
Finland
|
۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۵
0
3
حمل و نقل دامهای حساس از مهمترین عوامل خطر بروز بیماری هاست. از طرف دیگر ارزیابی خطر ورود و انتشار عوامل بیماری‌زا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بررسی و انجام تحلیل داده های موجود در این زمینه ها، کلید های حل مشکلاتی خواهند بود که در صورت بی توجهی به آنها گریبان گیر دامداران و بقیه ذینفعان صنعت در آینده دور یا نزدیک خواهند شد.
نتایج اینگونه تحلیل ها و بکارگیری نتایج آنها در تصمیم گیری ها ، در پیشگیری و کنترل بیماری ها مفید می باشد
نظر شما
ادامه