کد خبر: ۷۷۴۵۳
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: اولویت نخست علل مرگ و میر در این خطه بیماری‌های غیرواگیر است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، «دکتر محمد قربانی» با اشاره به دو چالش مهم در حوزه بیماری‌های واگیردار در شهرستان تربت حیدریه، اظهار کرد: نخستین آن بیماری تب مالت است که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۵ نفر در کشور، ۳۵ نفر در استان و ۱۰۷ نفر در تربت‌حیدریه به آن مبتلا می‌شوند.

وی تصریح کرد: برای ریشه‌یابی این موضوع پیگیری های لازم در سطح شهرستان از نظر اجرای واکسیناسیون و برنامه‌های آموزشی و در ادامه در سطح وزارتخانه پیگیر صورت گرفت که طبق دستورالعمل‌ها فعالیت اداره دامپزشکی هر منطقه در صدر است بطوری‌که تمام دام‌های ماده سبک و سنگین باید در مرحله نخست واکسینه بشوند.

قربانی ادامه داد: در مرحله دوم باید دوباره درصدی از این دامها مورد آزمایش قرار بگیرند که آیا واکسیناسیون انجام شده آنتی بادی مورد نظر را نیز ایجاد کرده‌است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گام سوم پیگیری این معضل را در کشتارگاه‌ها و روستاها عنوان کرد و افزود: دام‌هایی که در کشتارگاه تب‌مالت تشخیص داده می‌شوند باید از چرخه مصرف خارج شوند و دامهایی هم که داخل روستاها تب‌مالت تشخیص داده می‌شوند ضمن اینکه از چرخه مصرف خارج می‌شوند باید از بیمه نیز برخوردار باشند.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بازرس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۱۰/۲۵
0
0
........رئیس شبکه دامپزشکی و نظارت دامپزشکی تربت حیدریه ..دمتون گرم بابت سواد و تلاش شبانه روزی شما و....
نظر شما
ادامه