کد خبر: ۷۷۵۹۲

حکیم مهر: تولد یک بچه گوریل از خانواده گوریل‌های در حال انقراض در یک باغ وحش، خبر خوبی برای دوستداران حیات وحش است. مادر این گوریل پس از تولد او به قدری خوشحال بود که که عاشقانه شروع به نگهداری و رسیدگی به فرزند خود کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرآنلاین، به دنیا آمدن یک بچه گوریل در یکی از باغ وحش‌های لندن، یک خبر خوب برای یکی از زیرگونه‌های در حال انقراض از گوریل‌ها به نام «گوریل جلگه‌ای غربی» است. این گونه از گوریل‌ها، گوریل‌های غیرتهاجمی هستند که در جنگل‌های بارانی عمدتاً دورافتاده در مرکز و غرب آفریقا زندگی می‌کنند و خانواده این گوریل‌ها توسط یک نر پشت نقره‌ای رهبری می‌شود.

آن‌ها همچنین یکی از آسیب پذیرترین زیرگونه‌های گوریل به شمار می‌روند. به دلیل شکار غیرقانونی و بیماری، کارشناسان تخمین می‌زنند که تعداد آنها در طبیعت در 20 تا 25 سال گذشته بیش از 60 درصد کاهش یافته است و حتی اگر هیچ خطری آن‌ها را تهدید نکند بیش از 75 سال طول می‌کشد تا جمعیت گوریل‌ها به جمعیت گذشته آن‌ها بازگردد.

به گفته مدیر باغ وحش لندن، زمانی که این بچه گوریل در آنجا متولد شد همه به طور باورنکردنی خوشحال بودند، حتی مادر این نوزاد که حدود هشت ماه و نیم باردار بود، به وضوح خوشحالی خودش را نشان داد. لحظاتی پس از زایمان این گوریل مادر عاشقانه به فرزند خود رسیدگی می‌کرد و فرزند تازه متولد شده خود را تمیز می‌کرد. تولد این بچه گوریل آن قدر با اهمیت بود که حتی باعث برانگیخته شدن حسادت دیگر گوریل‌های مادر این باغ وحش شد.

به گفته کارشناسان باغ وحش این مادر و فرزند در شش ماه اول بسیار بیشتر به هم نزدیک هستند و بچه گوریلی که به تازگی متولد شده هنوز در آغوش مادر خود است، بنابراین جنسیت این بچه گوریل هنوز مشخص نشده است.

 


نظر شما
ادامه