کد خبر: ۷۷۶۱۳

حکیم مهر: ثبت نام و شرکت در جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۲ از امروز دوم بهمن ماه آغاز شد و تا ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ ادامه دارد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، فراخوان سی و یکمین جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۲منتشر شد. ثبت نام و شرکت در جشنواره از امروزدوم بهمن ماه آغاز شده و تا ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲ انجام می شود.

براساس شیوه نامه اجرایی جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۲ حداقل و حداکثرامتیازهای لازم برای هر بخش در مقاطع تحصیلی اعلام شده است.

حداقل و حداکثرامتیازهای لازم برای هر بخش

 

براساس این شیوه نامه، امتیازات براساس مقطع تحصیلی و در چارچوب جدول شماره یک محاسبه می‌شود در صورت عدم احراز حداقل امتیازات، متقاضی اجازه ورود به مراحل بعدی را نخواهد داشت مدارک دانشجویان برحسب گروه تخصصی و مقطع تحصیلی بررسی می شود.

ارائه مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای کلیه کتب تصنیفی و تألیفی ترجمه و گردآوری ضروری است.

دانشجویان می‌بایست در هر بخش پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی حداقل امتیازات این جدول را بطور جداگانه اخذ کنند.

حداقل امتیاز برای ورود به رقابت در سطح کشور برای دانشجویان مقاطع دکترای عمومی، حرفه‌ای کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای تخصصی پی اچ دی، بالینی و پیوسته حداقل هفتاد و پنج امتیاز، برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداقل هفتاد امتیاز و برای دانشجویان ما مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته حداقل شصت و پنج امتیاز است.

مؤسسات تابعه وزارت علوم در هر یک از مقاطع تحصیلی نفرات اول و دوم حائز شرایط در گروه‌های تخصصی تعریف‌شده در ماده یک را در صورت کسب حد نصاب مفاد بند ۹ماده سه (شصت و پنج امتیاز برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی، هفتاد امتیاز برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و هفتاد و پنج امتیاز برای دانشجویان مقطع دکترای عمومی، حرفه‌ای کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای تخصصی پی اچ دی؛ بالینی و پیوسته، جهت رقابت در سطح کشور به دبیرخانه وزارت علوم معرفی می‌کنند .

مؤسساتی که در جشنواره دانشجوی نمونه دوره پیشین دانشجوی برگزیده داشته باشند به ازای هر برگزیده کشوری می‌توانند در سال بعد به‌عنوان سهمیه تشویقی افزوده، نفر سوم آن گروه -مقطع را نیز علاوه‌بر نفرات اول و دوم معرفی کنند.

مؤسسات تابعه وزارت بهداشت در هر یک از مقاطع تحصیلی نفرات برتر را در صورت کسب حدنصاب مفاد بند نه ماده و سه (شصت و پنج امتیاز برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی، هفتاد امتیاز برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و هفتاد و پنج امتیاز برای دانشجویان مقطع دکترای عمومی، حرفه‌ای، کارشناسی ارشد پیوسته و دکترای تخصصی پی اچ دی، بالینی و پیوسته، جهت رقابت در سطح کشور به دبیرخانه وزارت بهداشت معرفی کنند. در بخش دیگری از شیوه نامه مذکور آمده است :

به تولید محتوا در محورهای زیر به تشخیص هیات داوران تا ضریب یک ممیز چهار (۴/۱ ) تعلق می‌گیرد.

فرهنگ و ارزش‌های انقلاب اسلامی

ترویج حجاب و عفاف

ترویج ازدواج دانشجویی تحکیم بنیان خانواده و فرزندآوری

جاذبه‌های علمی فرهنگی و تمدنی ایران

زندگی مفاخر و استادان ایرانی

زبان فارسی

معرفی دانشگاه‌های جمهوری اسلامی ایران

جاذبه‌های تحصیل در جمهوری اسلامی ایران

زندگی دانشجویی در ایران

ترویج طب سنتی ایران

محتوای تولیدی در فضای مجازی باید امیدآفرین و مطابق قوانین و موازین اخلاقی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باشد. علاقمندان برای اطلاع کامل از شیوه نامه اجرایی جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۲ کلیک و برای دسترسی به آیین نامه جشنواره دانشجوی نمونه سال ۱۴۰۲ کلیک نمایید.


نظر شما
ادامه