کد خبر: ۷۷۶۱۶

حکیم مهر: دوره آموزشی حضوری - وبیناری «آشنایی با فناوری نانو، کاربردها و ایمنی آن» با حضور متوّلیان بخش دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر سید سعید حسینی»، مدیرکل دفتر دارو و درمان این سازمان در سرآغاز دوره آموزشی حضوری - وبیناری « آشنایی با فناوری نانو، کاربردها و ایمنی آن»  به طرح موضوع جلسه و معرفی استادان در ارتباط با همکاری دفتر دارو و درمان با کمیته نانو در ثبت و تولید محصولات با فناوری نانو پرداخت و گفت: هدف ما این است که ضمن تاکید بر اهمیت اثربخشی محصولات دارویی دامپزشکی، در محصولات نانو که بی‌خطری و بی‌ضرری آنها بسیار مهم است ایمن باشند بیش از پیش دقت نظر به عمل آید.

«دکتر ریحانه خورشیدی» رئیس گروه استاندارد و ارزیابی محصولات ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، پیش از اظهارنظر در خصوص محصولات خاص تولیدی در حوزه دامپزشکی، به تشریح ساختار معاونت فناوری نانو در نهاد ریاست‌ جمهوری و مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی پرداخت و افزود: ستاد فناوری نانو، سیاست افزایش آگاهی عمومی مردم در خصوص این فناوری و توسعه بازار داخلی و خارجی و برخی برنامه‌هایی که هر ساله پایش و ارزیابی می‌شود.

وی افزود: چشم‌انداز اصلی این ستاد، بهبود کیفیت زندگی مردم و خلق ثروت از طریق توسعه فناوری نانو است.

وی با بیان اینکه این ستاد مقدم بر سازمان‌ها مبادرت به صدور تاییدیه نمی‌کند، افزود: به طور مثال یک نانو دارو در بازار تا زمانی که تاییدیه سازمان غذا و دارو را نگیرند مبادرت به تایید و حمایت از آن نخواهد کرد.

خورشیدی با بیان اینکه تاکنون 358 شرکت تاکنون از ستاد تاییدیه گرفته اند گفت: تا انتهای دی ماه 1402 تعداد 1638 محصول کالا و خدمات تاییدیه نانو گرفته‌اند که تا پایان سال 1402 به 1700 محصول خواهد رسید.

این دوره آموزشی از سوی دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی و با همکاری گروه آموزش سازمان دامپزشکی کشور و حضور سخنرانان مدعو از دانشگاه تهران و ستاد ویژه توسعه فناوری نانو معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و کمیته نانو فناوری سازمان دامپزشکی کشور برگزار گردید. در بخشی از برنامه نیز «دکتر رامین پورنجف»، رئیس گروه آموزش، ترویج و پژوهش‌های کاربردی سازمان دامپزشکی کشور حضور یافت و در جریان روند برگزاری آن قرار گرفت.


نظر شما
ادامه