کد خبر: ۷۷۶۲۸
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان درگز از تلف شدن ۳۰ رأس دام سبک در یکی از روستاهای شهرستان درگز با علائم مشکوک به مسمومیت خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان درگز، «دکتر حامد شمس» اظهار داشت: پیرو گزارشات واصله بر اساس اظهارات دامدار، تعداد ۳۰ راس گوسفند در یکی از روستاهای شهرستان درگز بر اثر مصرف آب آشامیدنی مشکوک به مسمومیت، بلافاصله تلف شدند.

وی، افزود: با مراجعه کارشناسان دامپزشکی از این تعداد لاشه نمونه هایی از امعاء و احشا، آب آبشخور و چاه منطقه أخذ و  به جهت بررسی دقیق آزمایشگاهی به  اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ارسال گردید تا در صورت ردیابی علت تلفات مشخص گردد.

شمس، در پایان تصریح نمود: برای پیشگیری از رخداد مسمومیت و بروز تلفات این چنین در دام ها، دامداران می بایست بر آب و خوراک مصرفی آن ها نظارت کامل داشته باشند و  برای کاهش موارد مرگ و میر، باید دام‌ هایی را که وضعیت مناسبت تری دارند، جهت رسیدگی سریع به مراکز درمانی دامپزشکی منتقل کرده و از انجام خود درمانی امتناع بورزند تا از بروز گسترده تلفات در دام ها تا حد امکان جلوگیری شود.انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دامپزشک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۶
0
0
اقای دکتر از واکسیناتوری عشایری چخبر
نظر شما
ادامه