کد خبر: ۷۷۶۳۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور با حضور در اداره کل دامپزشکی استان البرز با کارکنان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر مجتبی نوروزی» معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشو رضمن اشاره به اهمیت و حساسیت کار دامپزشکی در تامین امنیت غذایی و ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه گفت: با توجه به جایگاه ویژه، استان البرز به عنوان یکی از قطب های دامپروری، تولید و تامین مواد پروتئینی، شیر و لبنیات است.

 وی افزود: دامپزشکی کشور مسئولیت مهمی بر عهده دارد، دامپزشکی از تولید تا سفره ایفای نقش می‌کند؛ از این رو انتظار داریم از ظرفیت‌های علمی و کارشناسی موجود در سازمان در راه پیشرفت و توسعه فعالیت‌ها بهره‌گیری مناسب شود.

معاون وزیر گفت: سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی غذای ایمن و مغذی با منشاء دامی، یکی از ارکان اساسی زمینه ساز امنیت غذایی جامعه محسوب می‌شود که لازمه رسیدن به توسعه اقتصادی می باشد.

دکتر نوروزی در ادامه نشست با حضور مسئولین و پرسنل اداره کل دامپزشکی استان البرز افزود: پس از تاسیس سازمان دامپزشکی کشور از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای حفظ امنیت غذایی و بهداشت فراورده های خام دامی، تاسیس مرکز تحقیقات بیماریهای منتقله از دام و فراورده های دامی سازمان دامپزشکی کشور می باشد که با پیگیری های فراوان، مجوز تاسیس این مرکز از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و وزارت جهاد کشاورزی اخذ گردیده است و تجهیز این مرکز در دست اقدام و پیگیری جدی می باشد.

وی در ادامه گفت: با بهره گیری از نیروهای متخصص، هیئت علمی ،محققین ، پژوهشگران، امور تحقیقاتی و پژوهشی خوبی در زمینه بیماریهای مشترک داشته باشیم و انشاالله در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. بهره برداری از این مرکز تحول شگرف در سازمان دامپزشکی و ادارات کل استان ها خواهد داشت.

 


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دامپزشک روستایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷
0
0
با تشکر از حکیم مهر/.

با درود و احترام محضر آقای دکتر رفیعی پور عزیز/.
نظر شما
ادامه