کد خبر: ۷۷۶۴۴
تعداد نظرات: ۴ نظر

حکیم مهر: رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه تعرفه‌های پزشکی مصوب شورای‌عالی بیمه باید بدون تغییر ابلاغ شود، گفت: نباید میزان تعیین شده به هیچ بهانه‌ای در سازمان برنامه و بودجه کاهش یابد، زیرا در غیر این صورت آسیب اصلی آن به مردم خواهد رسید.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر محمد رئیس‌زاده» امروز (جمعه) در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره بین‌المللی آزمایشگاه و بالین، باتبریک ولادت حضرت علی(ع) افزود: موضوع تعرفه‌های سال آینده در جلسه شورای‌عالی بیمه مورد بررسی قرار گرفت و افزایشی حداقلی در حد ۴۶ درصد که کف درخواست جامعه پزشکی است، مورد تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: تصویب این میزان در سازمان برنامه و بودجه و هیات وزیران، ابلاغ آن و جبران ۱۵ درصد کاسته شده از تعرفه سال جاری، کمترین انتظار ما است.

با اعتماد ۱۰۰ درصدی نسبت به نتایج آزمایش‌ها در تشخیص و درمان بیماران عمل می‌کنیم

رئیس‌زاده افزود: از زحمات جامعه علوم آزمایشگاهی که چشمان بینا و نافذ جامعه پزشکی در تشخیص و درمان بیماری‌ها هستند و همین طور جامعه متخصصان اطفال که از نخستین لحظات حیات حافظ سلامت فرزندان این کشور هستند، قدردانی می‌شود.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی خاطرنشان‌کرد: اکنون با اعتماد ۱۰۰درصدی نسبت به نتایج آزمایش‌ها در تشخیص و درمان بیماران عمل می‌کنیم و باید مراقب این کیفیت بالا و این میزان اعتماد باشیم و نگذاریم این دستاورد و سایر دستاوردهای درخشان نظام سلامت ما از بین برود.

وی، تصمیمات نسجیده و غیرکارشناسی برخی افراد را آسیب‌زننده به امروز و آینده مسیر پیشرفت و موفقیت جامعه پزشکی برشمرد و گفت: این گونه تصمیمات به‌طور قطع با کاهش کیفیت آموزش پزشکی، در آینده به خود این افراد و نزدیکان آنان آسیب خواهد زد. باید پیش از اینکه تصمیمات آنها به خودشان و همه مردم ایران آسیب بزند به خود بیایند و مسیر را اصلاح کنند.

به گفته رئیس‌زاده، ریشه و بُن‌مایه همه دستاوردهای چهار دهه اخیر، نیروی انسانی است و نمی‌توان بدون توجه به کیفیت آموزش نیروی انسانی و برطرف کردن مشکلات آنان اعم از مشکلات معیشتی و اقتصادی و برطرف کردن فشارهای روحی آنان انتظار عملکرد درخشان داشت.

رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی از همه اعضای جامعه پزشکی و انجمن‌های علمی درخواست کرد نهایت تلاش خود را برای آگاه‌سازی مسوولان از خطرات پیش رو انجام دهند و گفت: آن زمانی که اعضای جامعه پزشکی فقط به کار خود متمرکز و مطمئن بودند مسوولان به فکر آنان هستند، گذشته است و اکنون خود باید نقش فعالی در حفظ مسیر پیشرفت پزشکی و خدمت به مردم ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دغدغه همه اعضای جامعه پزشکی کشور در همه حال سلامت مردم است، گفت: باوراندن این حرف در شرایط فعلی سخت است. با کلیدواژه تعارض منافع که در برخی موارد اسم رمز شکستن ساختار تنومند جامعه پزشکی است، دلسوزان و صاحب نظران حوزه سلامت را به عقب می‌رانند.

رئیس‌زاده با اشاره به سالروز درگذشت «محمد قریب» استاد علم و اخلاق و از بنیانگذاران مرکز طبی اطفال، ابراز امیدواری کرد که بیمارستان مرکز طبی اطفال به نام دکتر قریب نامگذاری شود.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۶
0
2
نه اینا فقط موقع رای گرفتن کارآمد هستن و موقع کارایی داشتن صفر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۶
0
3
چشم نظام دامپزشکی روشن ...............
ناشناس
|
Germany
|
۰۷:۳۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷
1
2
دامپزشکی نابود شده ، خرما برای فاتحه
دامپزشک روستایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷
0
0
تشکر از حکیم مهر بابت اطلاع رسانی به موقع..
نظر شما
ادامه