کد خبر: ۷۷۶۵۵
تعداد نظرات: ۹ نظر

حکیم مهر: چند روز پیش کلیپی در فضای مجازی در خصوص رهاسازی اجساد چندین قلاده سگ و زنده به گور کردن آن‌ها در حاشیه رودخانه‌ای در جنب پارک ملت رودسر دست به دست شد که شهرداری مدعی است نه تنها این سگ‌ها را نکشته بلکه این سگ‌ها مورد حمایت‌شان نیز بوده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فارس، چند روز گذشته فیلمی در فضای مجازی دست به دست شد که حکایت از زنده به گور کردن سگ‌هایی در پارک ملت رودسر داشت که گفته میشد عقیم شده بودند.

کشتن و رهاسازی سگهای پلاک کوبی شده در پارک ملت رودسر

فیلمی که توسط یکی از حامیان حیوانات ضبط، تهیه و منتشر شده بود نشان از کشتار خشونت‌آمیز سگ‌هایی می‌داد که به گفته وی، اکثرشان مورد حمایت شهروندان بوده و واکسینه و عقیم شدند و برای تهیه غذایشان نیز همه مشارکت داشتند.

تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده دل هر ببینده‌ای را به درد می‌آورد و اوج خشونت افرادی که مشخص نیست با دستور چه کسی یا کسانی در رودسر این کشتار را انجام داده اند، را نشان می‌داد.

مشاهدات در تصویر و روایت خانمی که مستاصل و نالان، اوج خشونت برخی افراد در کشتار سگ‌ها را نشان میداد که از بستن دهان سگ‌ها با سیم‌های مفتولی گرفته تا ریختن نخاله ساختمان‌ها و سنگ‌های بزرگ بر سرشان برای از بین بردن حیوانات بهره گرفته بودند.

شهردار: کشتن سگ‌ها توسط شهرداری رودسر منطقی نیست

راوی صحنه خشونت بار علیه سگ‌ها در رودسر می گفت: این جنایت علیه سگ ها، توسط شهرداری رودسر بوده است؛ اتهامی که مازیار غلامی شهردار رودسر در گفت و گو با خبرنگار فارس ضمن تکذیب صریح آن، میگوید: این سگ‌ها توسط شهرداری انگل تراپی، عقیم سازی، واکسینه و نهایتا رهاسازی شده‌اند و این منطقی نیست که شهرداری علیرغم پذیرفتن این همه هزینه، خود آن‌ها را از بین ببرد.

عوامل شهرداری رودسر در حال جمع آوری اجساد سگ‌ها بودند نه رهاسازی

شهردار رودسر گفته معلوم نیست چه کسی اجساد این سگ‌ها را به حاشیه رودخانه جنب پارک ملت رها کرده و اینکه چطور حین باخبر شدن شهرداری از این اقدام و جمع آوری اجساد توسط پرسنل شهرداری، شخصی در محل حاضر می‌شود و از پاکسازی محل فیلم میگیرد و در شبکه‌های داخلی و خارجی منتشر میکند، قابل تامل است.

غلامی همچنین گفته که تعدادی از بانوان محیط زیست با همکاران شهرداری رودسر این اتفاق را به شهرداری گزارش کرده‌اند و در پی آن شهرداری نسبت به پاکسازی شهر، اقدام کرده است.

رودسر تنها شهردارای مجهز به پناهگاه سگ

به گفته وی، شهرداری رودسر تنها شهر در سطح استان است که دارای پناهگاه سگ با ۷۲ قلاده سگ بوده که حتی اتاق جراحی نیز دارد و به حیوانات نیز به منظور کمک به حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان، ارائه خدمت می‌کند.

محیط زیست همچنان در حال تحقیق و تفحص

اما رحمان پورحسین رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان رودسر نیز گفت و گو با خبرنگار فارس پیرامون کشتار بیرحمانه چندین قلاده سگ در این شهر گفته است: برای یافتن متهم و یا متهمان این موضوع، همچنان در حال تحقیق هستیم.

محیط زیست صبح بعد از شب رهاسازی اجساد سگ‌ها در حاشیه رودخانه در پارک شهر حضور یافت

وی توضیح داده که ساعت حدود ۱۱ شب بود که کلیپی مبنی بر کشته شدن چند قلاده سگ توسط یکی از ماموران یگان حفاظت از محیط زیست شهرستان رودسر پس از انتشار گسترده در فضای مجازی به ما داده شد که متعاقب آن، اول صبح روز بعد از انتشار کلیپ، ماموران بعد از تماس با شخصی که کلیپ را تهیه و ضبط کرده بود، به محل مورد اشاره حضور یافتند اما علیرغم تماس‌های مکرر، راوی کلیپ با ما در محل رهاسازی اجساد سگ ها، حضور نیافت و ماموران نیز چیزی را در محل مشاهده نکردند.

به گفته رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان رودسر، در همان دقایق نخست، دادستان شهرستان در جریان کار قرار گرفت و موضوع تحت بررسی قرار دارد.

پورحسین میگوید: تصویربردار و راوی کلیپ کشتار سگ‌ها در رودسر مدعی است مستنداتی دارد که اثبات میکند این کشتار توسط شهرداری رودسر بوده است و آخرین هماهنگی‌هایی که صورت گرفته قرار بود مدرک و مستندات مورد ادعا، تحویل دادستانی رودسر شود.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان رودسر این را هم گفت که اگر کلیپ پخش نمیشد و در همان دقایق نخست نه تماس با محیط زیست بلکه اگر با پلیس ۱۱۰ نیز تماس گرفته میشد، الان به راحتی آثار جرم و ثبت وقایع قابل پیگیری بود.

سگ آزاری موجب رنجش خاطر دوستداران حیوانات

با این توصیفات، هرچند سگ از حیوانات اهلی حلال گوشت موضوع ماده ۶۷۹ قانون مجازات اسلامی-تعزیرات و مجازاهای بازدارنده نیست اما کشتار بیرحمانه و زجرآور آن‌ها موجب رنجش خاطر بسیاری از هموطنان به ویژه دوستداران حیوانات شده و لازم است برخورد با حیوان آزاران و اقدامات بازدارنده در پی آن در شهرستان رودسر، بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

لزم ایمن نگه داشتن فضای مجازی و ارتقای آموزش فعالان مجازی موضوع مهم و قابل تامل دیگر، تلاش برای ایمن نگه داشتن فضای مجازی و آگاه‌سازی افرادی است که در قالب شهروند خبرنگار، خود رأسا بدون پیگیری و صحت‌سنجی راوی و بعضا در ایراد حق، حکم صادر می‌کنند و فضای جامعه را ملتهب و اذهان عمومی را تشویش می‌کنند.

 

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷
2
7
رودسرو سگ‌برداشته. از کنار ساحل بگیرید تا شهر
مردم از دست این سگای ولگرد به ستوه اومدن
باید از بین برن
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۲۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷
زباله گردها و بچه های کارم خیلی زیاد شدن
اونام باید از بین برن؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۱:۲۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۸
ناشناس ۲۳:۵۵
شما چطور انسان رو با سگ مقایسه میکنید؟!
زباله گرد چه ربطی به سگ ولگرد داره!
مشخصه که شما اصلا متوجه خطر این سگها نیستین و مثل بعضی افراد سودجو که فقط به خاطر جیب خودشون بحث حمایت و این نمایش های نخ نما شده رو راه انداخت فکر میکنید.
ممنون از نظر ارزشمند حضرتعالی
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۰۹:۱۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
این ازدیاد دقیقا نتیجه روش های معدوم سازی و حذف طی سالیان دراز بوده
روش های غیر علمی، غیر اخلاقی و بدون نتیجه
که حاصل عدم اگاهی دانش کافی مسئولین و افرادی شماست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
ناشناس ۹:۱۶
کارشناس محترم
معدوم سازی چطور باعث ازدیاد جمعیت شده؟
سگ مرده زایمان‌کرده؟
سگ‌مرده با غذارسانی غلط و احساسی افرادی مثل شما وادار به تولید مثل شده؟
سگ‌مرده در شهر و روستا به مردم حمله میکنه؟
منتظر نظر کارشناسی حضرتعالی هستیم
کارشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۸
0
4
احتمالا خبر پاره کردن گلو و کشتن بچه 8ساله توسط سگ(با درج اشتباه نام گرگ) رو هم شنیدید؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
2
3
هرکاری بگین از این مافیای حامی حیوانات بر میاد. در اکثر موارد برای مظلوم نمایی یا اخاذی خودشون سگها رو میکشن تا به گردن مخالفانشون بندازن.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۹
2
2
کیسه ای دوختن به نام حمایت از حقوق حیوانات!
آیا فقط سگ جزء حیوانات است؟
گوسفند، گاو و اسب و یا هرحیوان دیگری که توسط گزش سگ هار مبتلا شدن، آیا حیوان نیستن و نیاز به حمایت ندارن؟
دیگه حنای این بزرگواران رنگی نداره
سگ ولگرد قطعا باید معدوم بشه
ناشناس
|
Poland
|
۱۰:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
1
2
هر عملی که در جهت کشتن یک موجود زنده انجام میشه دارای یک عکس العملی است که در زندگی شما اتفاق خواهد افتاد وقتی میگی قطعا باید معدوم بشه قطعا جواب کارتو میگیری دیر و زود داره امممممما سوخت و سوز نداره
نظر شما
ادامه