کد خبر: ۷۷۷۰۷

حکیم مهر: روند هوشمندسازی فارم‏‌های پرورش طیور بر مدار پیشرفت قرار گرفته و تا ۸۰ درصد رسیده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، «حسین شیرزاده» مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره موسسه رویش کوثر و هیات همراه از روند پیشرفت پروژه ‏های هوشمندسازی فارم پرورش طیور بازدید کردند.

در این بازدید شیرزاده مدیرعامل، «محمدرضا فربهی» معاون نوآوری و «امیرحسن صدرالدینی» مدیر سرمایه‌گذاری و شتابدهی موسسه از آخرین تلاش‌های فناوران پروژه‌های هوشمندسازی (کلان پروژه) فارم پرورش طیور مطلع و با ایشان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

با توجه به اهمیت صنعت طیور به عنوان یکی از ارکان امنیت غذایی کشور و افزایش تقاضای پروتئین گوشت طیور، توجه به بهره‌برداری بهینه از منابع در این صنعت از اهمیت بسیاری برخوردار است. هوشمندسازی، یکی از راهکار‌هایی است که می‌تواند به تحقق این هدف کمک کند. هوشمندسازی به معنای بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و داده‌های جمع‌آوری شده به منظور بهبود عملکرد، بهره‌وری و کیفیت در فرآیند‌های تولیدی و صنعتی است.

کلان پروژه هوشمندسازی فارم پرورش طیور که با همکاری این موسسه توسعه کسب و کار رویش کوثر، یک شرکت‏ تولید مرغ و مرکز تحقیقات علوم و فناوری‌های هوشمند کوثر دانشگاه تهران در حال پیگیری و پیاده ‏سازی است؛ شامل موارد ذیل است:

- شمارش مرغ زنده و تشخیص تلفات به کمک پردازش تصویر و هوش مصنوعی

- ارزیابی شاخص‌های آسایش و استرس مرغ به کمک پردازش صوت و تصویر و هوش مصنوعی

- تحلیل وضعیت طیور و تشخیص زودهنگام بیماری به کمک ربات خودران و هوشمند

- پیاده‌سازی سیستم‌های پایش و کنترل هوشمند پارامتر‌های محیطی و عملکردی از جمله دما، نور، رطوبت، گاز دی اکسید کربن، گاز آمونیاک، تغذیه و وزن‏گیری

- توسعه داشبورد مدیریتی نظارت و تحلیل داده عملکردی

- راه‌اندازی لامپ‌های آنتی فلیکر کم مصرف و دیمر هوشمند و ...

سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها توسط موسسه انجام شده و برخی از آن‌ها برای اولین بار به دست متخصصان، نخبگان و فناوران ایرانی همراه با دانشی بومی توسعه یافته است و در این مرحله از رونمایی، به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی خود رسیده است.

لازم به یادآوری است به زودی رونمایی کامل از کلان پروژه هوشمندسازی فارم‌های پرورش طیور با حضور مقامات کشوری، صنعت‌گران، فناوران و پیشگامان عرصه علم و فناوری، برگزار خواهد شد.

منبع: روابط عمومی و اطلاع رسانی موسسه توسعه کسب‌و‌کار رویش کوثر


نظر شما
ادامه