کد خبر: ۷۷۷۰۸
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با معاون اتاق بازرگانی کنیا، برای سرمایه گذاری در این کشور با همکاری شرکت‌های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف، اعلام آمادگی کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، در جریان سفر «حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی» رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با هیئت دانش بنیان همراه، برای امضای چند سند همکاری به اوگاندا، «علی غلام‌پور» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کنیا و «محمد مهدی نادری» مدیرعامل شرکت سینافناوران ماندگار در سازمان دامپزشکی کنیا حضور پیدا کرده و با رئیس این سازمان دیدار و گفتگو و در زمینه تکنولوژی تولید جنین گاوی و انتقال جنین‌ها به کنیا بحث و تبادل نظر کردند.

سازمان دامپزشکی کنیا از انتقال جنین گاوی به این کشور استقبال و درخواست کرد که هیأتی از کنیا به تهران اعزام شوند تا وضعیت این شرکت را از نزدیک بررسی کنند.

در این نشست در رابطه با تکثیر گاو‌های پربازده با استفاده از فناوری تولید آزمایشگاهی جنین بحث و تبادل نظر شد و رئیس سازمان دامپزشکی کنیا از برنامه این کشور برای تکثیر گاو‌های نژاد گوشتی با استفاده از فناوری تولید جنین خبر داد که قرار بوده است دانش آن را از شرکتی در آفریقای جنوبی خریداری کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی کنیا افزود: با ارائه شاخص‌های کمی، کیفی و پتانسیل تولید جنین شرکت ایرانی وابسته به سازمان اوقاف، مقرر شد در جلسات آتی، مقدمات همکاری مشترک در این حوزه فراهم شود.

مدیرعامل شرکت سینا فناوران ماندگار در نشستی دیگر که با موضوع تکثیر گاو‌های پر بازده با استفاده از فناوری تولید آزمایشگاهی جنین با مرکز منابع ژنتیک دامی کنیا برگزار شد، پیشنهادات مختلف به مرکز ژنتیک این کشور ارائه کرد که با استقبال مرکز یادشده مواجه شد.

مرکز ژنتیک دامی کنیا از چندی پیش اقدام به طراحی و ساخت آزمایشگاه تولید جنین کرده و در جستجوی خرید دانش فنی برای راه اندازی آزمایشگاه خود است که مقرر شد مقدمات لازم برای فروش دانش فنی توسط شرکت ایرانی فراهم شود.

همچنین در ادامه نشستی با معاون اتاق بازرگانی کنیا با حضور مدیرانی از حوزه‌های مختلف از جمله صنایع و موتور برقی، بخش انیمال و تولید آزمایشگاهی جنین برگزار شد. در این نشست توضیحاتی درباره توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف ارائه شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری در کنیا با همکاری شرکت‌های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف، ویژگی‌ها و توانمندی‌های هریک از شرکت‌های دانش بنیان وابسته به سازمان اوقاف را ارائه کرد.

در این نشست قرار شد در بازه زمانی کوتاه مدت، طرح‌های توجیهی اقتصادی در قالب جلسات آنلاین بین طرفین رد و بدل شود و تا دور بعدی سفر رئیس سازمان اوقاف به آفریقا به نتیجه برسد و مشارکت در هریک از حوزه‌های مختلف مانند ماهی در قفس، موتور سیکلت برقی و... انجام شود که طرح ماهی در قفس با استقبال طرف کنیایی مواجه شد.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۰
0
4
فعلا از آفریقا و کنیا این گاوهایی که وارد ایران کردین رو جمع کنید
بعد برسید به انتقال جنین به کنیا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۴۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۱
یک مشت دلال اسم خوشون را گذاشتند فن آور!!
مملکت را به خاک سیاه نشاندید ول کنید
نظر شما
ادامه