کد خبر: ۷۷۷۷۸
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: ارزش سرمایه‌ای کل دام سبک و سنگین صنعتی و سنتی استان به طور متوسط ۵۰۰ هزار میلیارد ریال است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، «دکتر یونس احمدی» روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری  به مناسبت دهه فجر اظهار کرد: استان ایلام دارای ۲.۲ میلیون راس دام سبک، ۴۰ هزار راس دام سنگین، ۳۰۰ مزرعه آبزیان و ۵۰۰ واحد مرغداری دارای مجوز است که این حوزه برای بیش از ۵۰ هزار نفر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی افزود: بهداشت و سلامت انسان و دام، کنترل و مقابله با بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، حمل و نقل نهاده های دامی و نظارت بر فرآورده های خام دامی و امنیت غذایی از مهمترین برنامه های دامپزشکی استان ایلام است.

احمدی ادامه داد: در سال جاری ۵۴ هزار مورد بازدید از مراکز نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی، واحدهای تولید فراورده های صنعتی پروتئینی، غذاخوری ها، کارخانه های تولید نهاده های دامی، حمل و نقل فرآورده ها و آشپزخانه های شرکت ها و دانشگاه ها صورت گرفت که در این راستا ۳۰۰ مورد تخلف ثبت و به مراجع قضایی معرفی شد.

وی یادآور شد: در این بازدیدها ۱۰ مورد پلمب واحدهای متخلف، ضبط ۵۵ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی و نظارت بر ذبح چهار میلیون قطعه بازدید در کشتارگاه های طور صورت گرفت و امسال۶۰ درصد افزایش بازدید و نمونه گیری و ۲۵ درصد افزایش کشفیات نسبت به سال گذشته انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام اضافه کرد: برای مبارزه با تب بروسلوز هفت راس گاو مبتلا به تب مالت معدوم سازی و همچنین در برخی قصابی ها تخلفاتی ازجمله ترکیب سنگدان مرغ با گوشت چرخ کرده مشاهده و ثبت شد.

به گفته احمدی در برخی از شهرستان های استان لاشه حیوان حرام گوشت که توسط تعدادی از قصابی ها با هدف فروش به مردم ذبح شده بودند نیز کشف شد که پرونده این واحدهای متخلف جهت سیر مراحل قانونی توسط مراجع قضایی در حال پیگیری است و اخبار مربوط به آن در روزهای آتی اطلاع رسانی می شود.

وی تاکید کرد: آزمایشگاه دامپزشکی ایلام یکی از هفت آزمایشگاه برتر و مجهز کشور است که دقت بالایی در بررسی نمونه گیری ها دارد و صحت نتیجه آزمایش ها در این واحد دقیق و بسیار نزدیک به واقعیت است.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علی
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۸
1
1
۵۴۰۰۰ بازدید در سال یعنی ۱۴۷ بازدید روزانه بدون تعطیلی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰
1
4
ایشان که حتی نمی‌دانند لاشه متعلق به چه حیوانی است، چطور تشخیص دادند حرام گوشت بوده؟ چون اسمی از هیچ حیوانی نبرده اند و برایشان ناشناس بوده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۲
0
0
نام حیوان چی بوده؟
نظر شما
ادامه