کد خبر: ۷۷۷۸۹
تعداد نظرات: ۴ نظر

حکیم مهر: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ شیوه نامه‌ای، جزئیات نحوه انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا،‌ فرزاد جهان بین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، شیوه نامه انتخاب دانشجویان نمونه دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد

این شیوه نامه با توجه به سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ارتقاء کیفیت دوره های تحصیلی، ارتقای تربیت اخلاقی، معنوی و هویتی و  توسعه فناوری، نوآوری و کارآفرینی، پیشرفت مرجعیت ساز و تمدن آفرین و در راستای ترویج اولویت های علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شده است.

براساس بندهای این شیوه نامه، شرکت در رقابت در مدت سنوات مجاز کاردانی پیوسته و ناپیوسته ۴ نیمسال، کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال، کارشناسی ارشد پیوسته ۱۲ نیمسال، دکتری حرفه¬ای پزشکی ۱۴ نیمسال، دندانپزشکی و داروسازی ۱۲ نیمسال و دامپزشکی ۱۲ نیمسال، دکتری تخصصی پیوسته ۱۲ نیمسال، دکتری تخصصی ۸ نیمسال، دکتری تخصصی بالینی ۸ نیمسال است.

در این شیوه نامه آمده است، امتیاز آموزشی و شاخص‌های آن برای دانشجویان نمونه شامل موارد معدل، دستیاری آموزشی، المپیادهای علمی، زبان دوم و رتبه‌های علمی است. همچنین شاخص‌های بخش پژوهشی و نیز توزیع امتیازات برای هر شاخص شامل موارد مقاله (حداکثر ۶۵ درصد کل امتیاز پژوهشی)، طرح پژوهشی (حداکثر ۱۰ درصد)، تالیف و تصنیف کتاب (حداکثر ۱۰ درصد)، ترجمه و گردآوری کتاب (حداکثر ۵ درصد)، مسابقات و  جشنواره‌های علمی (حداکثر ۱۰ درصد) است

براساس بندهای این شیوه نامه، شاخص‌های بخش فرهنگی و اجتماعی و توزیع امتیازات برای هر شاخص شامل موارد مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی، هنری و ادبی، فعالیت در نهادها، کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، فعالیت در حوزه رسانه‌ها و فضای مجازی، جشنواره‌ها، المپیادها و مسابقات ورزشی، فعالیت‌های دینی و قرآنی، سایر فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی است. همچنین شاخص‌های بخش فناوری و نوآوری و توزیع امتیازات برای هر شاخص شامل موارد ایده فناوری، واحد فناور، تولید محصول، آموزش فناوری، اختراع، ابداع و نوآوری، مشمولان طرح های مورد تایید بنیاد ملی نخبگان، دستیاری فناوری، طرح تانا، طرح‌های کمک هزینه فناوری است.

همچنین به دانشجویان (اعم از ایرانی و بین‌المللی) که در جذب دانشجوی بین‌المللی نقش فعال و موثر داشته باشند، به ازای هر دانشجوی جذب شده با تایید اداره کل امور دانشجویان بین‌المللی سازمان، ۱ امتیاز (تا سقف ۵ امتیاز) تعلق می‌گیرد.

براساس بندهای این شیوه نامه، کمیته داوری از میان ۷ گروه آموزشی در هر مقطع تحصیلی اقدام به شناسایی بالاترین امتیازها می کند. کمیته داوری استان، دانشجویان نمونه استان را انتخاب و پرونده منتخبین را به کمیته مرکزی انتخاب دانشجویان نمونه  اداره کل امور دانشجویی دانشگاه معرفی می کند.

دانشجویان متقاضی برای ثبت نام از تاریخ ۲ بهمن تا ۳۰ بهمن ماه باید مدارک خود را به حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد دانشگاهی تحویل دهند.

 

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
Xy دکتر
|
Singapore
|
۰۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۸
1
1
تصویر مربوط به دکتر حسن عباسی استاد دانشگاه لرستان هسن نه دانشگاه ازاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۹
2
2
والا رتبه پذیرش دانشگاه لرستان از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات رو بررسی کنی میبینم دانشجویان با رتبه بهتر تمایل به رفتن به آزاد علوم تحقیقات دارند نه لرستان. در ضمن مدرک آزاد و سراسری اگر دانشجو خوب تحقیق و مطالعه داشته باشد هیچ فرقی با سراسری ندارد. حالا این عکس هم مال هر کجا باشه مهم نیست
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۰
دوست عزیز این تصویر دقیقا مهم نیست مال کجا هست ولی با تیتر هم خوانی ندارد... امثال شما شدین دامپزشک منتقد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۱
0
0
جالبه این عکس مال کدوم دانشگاه هست اصلا مهم نیت. متن هم کاملا با عکس هم خوانی دارد. چون از دانشجويان دامپزشکی است حتی مقطع هم مهم نیست چه برسه به دانشگاه کجاست
از حکیم مهر به خاطر اطلاع رسانی اخبار متشکریم محتوا مهم است که خبر رو اطلاع داده
نظر شما
ادامه