کد خبر: ۷۷۸۳۹
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: رئیس پارک ملی توران از مشاهده و ثبت تصاویری از یوز ماده «هیوا» (توله هرب) بعد از سه سال بی‌خبری در این پارک ملی خبر داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «علی‌اکبر قربانلو» امروز (۲۲ بهمن ماه) در این‌باره توضیح داد: این تصاویر روز گذشته در بازدید از منطقه ثبت شد. رئیس پارک ملی توران همراه محیط‌بانان و همیاران مجموعه مورد حفاظت توران، در حوزه استحفاظی محیطبانی «دلبر» موفق به تصویربرداری از این یوزپلنگ ماده شدند.

رئیس پارک ملی توران ادامه داد: پس از بررسی تصاویر و شناسایی الگوی خال‌های این یوزپلنگ توسط کارشناسان مجرب، این حیوان «هیوا» ماده بالغ شناسایی شد.

قربانلو افزود: هیوا سال ۱۳۹۸ در پارک ملی توران از ماده‌یوز «هرب» به دنیا آمد که با وجود تلاش‌های انجام‌شده برای ثبت یوزها توسط دوربین‌های تله ای از سال ۱۳۹۹ تا کنون دیگر دیده نشده بود.

وی اظهار کرد: «هرب» در اولین زایمان ثبت‌شده خود سه توله یوز با نام‌های «هیوا»، «هلیا» و «هانا» به دنیا آورد.

رئیس پارک ملی توران تاکید کرد: مشاهده و ثبت مستقیم «هیوا» پس از سه سال توسط کارشناسان حوزه حفاظت از یوز در ایران، دستاورد بسیار بزرگی است.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۱ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۳
0
6
این یوز زیبا هانا میباشد،هانا خواهر هیوا و هلیا از فرزندان هرب زیبا میباشند،هیوا هم از زمانی که از مادر جدا شدن هنوز دیده نشده،دیدن هانا بعد از این مدت بسیار اتفاقی خوشحال کننده میباشد،امیدوارم هیوا هم همچون خواهرانش در نهایت سلامت باشد،خداوندا خودت همواره مواظب یوزهای ایرانی و تمام حیوانات حیات وحش باش،آمین
نظر شما
ادامه