کد خبر: ۷۷۸۸۶
تعداد نظرات: ۹ نظر

حکیم مهر: آزمون مقطع دکتری (نیمه‌متمرکز) «Ph.D» سال ۱۴۰۳ بعد از ظهر روز جمعه به تاریخ چهارم اسفند ماه جاری برگزار می‌شود.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، آزمون مقطع دکتری (نیمه‌متمرکز) «Ph.D» سال ۱۴۰۳ بعدازظهر روز جمعه به تاریخ چهارم اسفند ماه جاری برگزار می‌شود. فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۱۴:۳۰ بعد از ظهر آغاز و درب‌های ورود به جلسه حوزه‌های برگزاری در ساعت ۱۴:۰۰ (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد، لذا داوطلبان  باید قبل از بسته‌شدن درب‌های ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

 کارت‌ شرکت در آزمون‌ از روز دوشنبه به‌ تاریخ ۳۰ بهمن برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. داوطلبان‌ آزمون‌، برای شرکت در جلسه امتحان باید در تاریخ تعیین شده به شرح فوق به درگاه اطلاع‌رسانی مذکور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌ای (شامل نام‌خانوادگی و نام، کد ملی و تاریخ تولد) و یا اطلاعات ثبت‌نامی (شماره پرونده، شماره سریال و کد پیگیری و …) از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.

برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم‌چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس‌دار و ارائه آن الزامی است. چنانچه داوطلب به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی‌شود، لازم است با مراجعه به سیستم پاسخ‌گویی اینترنتی این سازمان به نشانی https://request.sanjesh.org و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، شماره داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام کند.

این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخ‌گویی عضویت داشته باشند. بنابراین داوطلبانی که به اطلاعات فوق دسترسی ندارند، لازم است با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام نمایند.

در جلسه آزمون به همه داوطلبان به ترتیب سه بسته نایلونی داده خواهد شد: ابتدا بسته اول حاوی سؤالات آزمون زبان انگلیسی عمومی(دفترچه شماره یک) همراه با پاسخنامه شماره یک، سپس بسته دوم حاوی سؤالات آزمون دروس استعداد تحصیلی (دفترچه شماره دو) همراه با پاسخنامه شماره دو و در نهایت بسته سوم حاوی سؤالات تخصصی (دفترچه شماره سه) همراه با پاسخنامه شماره سه است که داوطلبان باید نسبت به پاسخ‌گویی به سؤالات هریک از دفترچه‌های مذکور در همان پاسخنامه‌های مربوطه اقدام نمایند.

 دفترچه شماره یک آزمون شامل سؤالات زبان انگلیسی عمومی (۴۰ سؤال) است که همه داوطلبان باید در مدت ۴۰ دقیقه درخصوص پاسخ‌گویی به آنها در پاسخنامه شماره ۱ اقدام نمایند.

دفترچه شماره دو آزمون شامل سؤالات استعداد تحصیلی (۲۵ سؤال) است که همه داوطلبان باید در مدت ۵۰ دقیقه درخصوص پاسخ‌گویی به آنها در پاسخنامه شماره ۲ اقدام کنند. این دفترچه شامل چهار بخش است که بخش‌های ۱ تا ۳ مشترک برای تمام متقاضیان گروه‌های امتحانی علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان است و متقاضیان صرف‌ِنظر از اینکه در چه گروه امتحانی هستند، باید به سؤالات این سه بخش پاسخ دهند.

در بخش چهارم، آزمون استعداد تحصیلی شامل دو قسمت است که قسمت اول بخش چهارم، شامل سؤالات استعداد منطقی است که متقاضیان کلیه گروه‌های امتحانی به‌جز گروه امتحانی فنی و مهندسی باید به سؤالات این قسمت پاسخ دهند و قسمت دوم بخش چهارم، شامل سؤالات استعداد تجسمی است که فقط متقاضیان گروه امتحانی فنی و مهندسی باید به سؤالات آن پاسخ دهند. لازم به تاکید است متقاضیان گروه‌های امتحانی در این قسمت باید به سؤالات مخصوص به خود را پاسخ دهند.

ج- آزمون تخصصی (شماره۳): دفترچه شماره سه آزمون شامل سؤالات دروس تخصصی مربوط به هریک از کدرشته‌های امتحانی است و داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان در مدت زمان ۱۰۵ دقیقه و داوطلبان گروه‌های آزمایشی: علوم پایه و فنی و مهندسی در مدت زمان ۱۳۵ دقیقه به سؤالات اختصاصی خود در پاسخنامه شماره ۳ پاسخ خواهند داد.

متقاضیان با توجه به مجموعه امتحانی که در آن ثبت‌نام نموده‌اند، لازم است قبل از حضور در جلسه آزمون، به دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون دکتری ۱۴۰۳ مراجعه نموده و بر اساس رشته/ گرایش‌هایی که تمایل به انتخاب و تحصیل در آنها را دارند، مواد امتحانی آزمون تخصصی آن رشته / رشته‌ها (دفترچه شماره ۳) را تعیین نمایند و در هنگام آزمون، صرفاً به سؤالات مرتبط به آن رشته‌ / رشته‌ها در دفترچه سؤال پاسخ دهند.

به عنوان مثال، متقاضی که در مجموعه امتحانی علوم جغرافیایی با کد ۲۱۰۳ (طبق نمونه ذیل) ثبت‌نام نموده است، چنانچه صرفاً مایل به انتخاب رشته جغرافیای سیاسی یا جغرافیای نظامی است، باید به دروس «روش تحقیق در جغرافیا»، «جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران)» و «اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک ـ نظریه‌های جغرافیای سیاسی» پاسخ دهد و متقاضی انتخاب رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری یا برنامه‌ریزی آمایش سرزمین باید صرفاً به سؤالات «روش تحقیق در جغرافیا»، «جغرافیای شهری (مبانی و ایران)» و «نظریه‌ها و دیدگاه‌های توسعه شهری ـ تکنیک‌ها و مدل‌های برنامه‌ریزی شهری» پاسخ دهد.

 

انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
4
4
از چاله به چاه عمیق
پاسخ ها
دانشجوی phd دانشگاه تهران
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
شما نیا
تو همون چاله ای که هستید بمانید لطفا
از تو چاله هم به هیچ جایی نمیشه نگاه کرد و درست نظر داد
بذار دیگران برای زندگی خودشون خودشون تصمیم بگیرند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۰۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
کسانی این حرف رو میزنند که حسود هستند و چشم پیشرفت و موفقیت دیگران را ندارند و عرضه تخصص گرفتن رو ندارند و فقط یه مسئول فنی ساده هستند و برنامه ای برای پیشرفت و آینده ندارند پس لطفا فضولی نکنید و در چاله خودتان بمانید که البته این چاله نیست چون شما لیلقت این مدرک رو نداربد لطفا سکوت کنید
دامپزشک
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
کاش یاد بگیریم برای دیگران نسخه نپیچیم...! شما نخون، با بقیه چکار دارید
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
0
1
سلام چرا کد 2708که همیشه طیور بوده شده طیور و آبزیان ؟؟؟ یعنی ترکیب شدن
تو کارت زده برام طیور و آبزیان مگه همیشه جدا نبودن
من که ماهی نخوندم فقط طیور بوده عجب رکبی خوردم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
0
0
نه داداش ترکیب شدن
شما فقط قسمت طیور باید جواب بدی اگه میخوای طیور شرکت کنی

الان دام کوچیک و بزرگم یه دفترچه ان.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۳۰
3
4
دامپزشکان عزیز و محترم

خواهشمند هستم از همه شما عزیزان با توجه به موقعیت شغلی که دارید تخصص را هم بخوانید و با علم بیشتر در خدمت ایران باشید و همچنان میتوانید با داشتن تخصص برای گرفتن پُست داک در کشورهای خارجی اقدام به ادامه تحصیل و کار در شرایط عالی داشته باشید.

بنده به دلیل عدم دسترسی به دامپزشکان کل کشور جهت اطلاع رسانی در مورد شرایط خوب تخصص چه در دانشگاه آزاد و چه سراسری و عدم حمایت حکیم مهر در جهت انتشار مصاحبه با این جانب و یا چاپ مقاله من در مورد دکتری تخصص مجبورم برای رساندن صدای خودم و در جهت خدمت رسانی به دامپزشکان عزیز و ارتقای بالای سطح علمی کشور در زمینه دامپزشکی از این طریق با شما خوبان صحبت کنم.

برادر کوچک شما
خاک پای دامپزشکان ایران زمین

رضا بایی
۰۹۱۲۴۶۴۸۰۷۷
reza_baeelashaki@yahoo.com

جهت هرگونه صحبت و مشاوره در خدمت شما عزیزان هستم
اطمینان خاطر دارم که بزرگترین مخالفان دکتری تخصص در دامپزشکی رو میتونم متقاعد به ادامه تحصیل برای تخصص کنم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۰۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۸
جناب آقای دکتر بایی
ما چند سال میشه که شما رو میشناسیم و دلسوزی شما برای رشته بهداشت خوراک دام واقعا ستودنی هستش
امیدواریم موفق باشید
ممنون از حکیم مهر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۹
اول تشکر میکنم از حکیم مهر که بدون سانسور مطالب رو منتشر میکنه

تشکر از آقای دکتر بایی بابت مطلب و اطلاع رسانی ولی حیف که امسال بدون برنامه قبلی تخصص شرکت کردم و ای کاش زودتر این مطلب رو میدیدم

حتما با ایشان تماس میگیریم
نظر شما
ادامه