کد خبر: ۷۷۹۵۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: عنوان «پیرترین سگ جهان» در کتاب رکورد‌های گینس که در اختیار «بوبی»، سگی از کشور پرتغال بود، از او گرفته شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از فرارو، موسسه گینس دلیل این تصمیم را شواهد غیرقطعی درباره سن این سگ عنوان کرد.

سازمان رکورد‌های جهانی گینس اعلام کرده هیچ مدرکی دال بر اینکه ادعای سن این سگ کهنسال را که مهر امسال درگذشت ثابت کند. با نداشتن هیچ مدرک قابل اعتمادی در دست٬ ما نمی‌توانیم بابی را صاحب این رکورد بدانیم.

موسسه گینس پیش از این به مناسبت درگذشت «بوبی» در سن ۳۱ سالگی، در نوامبر ۲۰۲۳ او را مسن‌ترین سگ تاریخ معرفی کرده بود.

بنا به اعلام موسسه گینس، این تصمیم با اتکا به منابع داده ریزتراشه‌ها (SIAC) از پایگاه اطلاعاتی دولت پرتغال گرفته شد. مارک مک‌کینلی، داور گینس، با انتشار بیانیه‌ای در این رابطه گفت: ثبت سن سگ‌ها در پرتغال تا قبل از سال ۲۰۰۸ نیازی به اثبات نداشته است.

پیش از این نیز گاردین گزارش داده بود که معمولا سن حیوانات براساس اظهارنظر صاحب آن در پایگاه داده ملی حیوانات خانگی ثبت می‌شود.

بوبی از نژاد رافیرو دو الینتیچو از پرتغال بود و عمر متوسط این نژاد بین ۱۲ تا ۱۴ سال است، اما هنگامی که این لقب به او داده شد ادعا می‌شد که او بیش از ۳۰ سال سن دارد. گفته می‌شد بوبی در زمان مرگ ۳۱ سال و ۱۶۵ روز سن داشت.

لیونل کاستا، صاحب بوبی در مورد این تصمیم سازمان گینس اظهارنظری نکرده است؛ بنابراین تصمیم، رکورد پیرترین سگ جهان دوباره در اختیار یک سگ از نژاد Cattle استرالیایی خواهد بود که در ۲۹ سال و پنج ماهگی درگذشت.انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
کاربر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۷ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۵
1
2
بنابراین تصمیم، رکورد پیرترین سگ جهان دوباره در اختیار یک سگ از نژاد Cattle استرالیایی خواهد بود که در ۲۹ سال و پنج ماهگی درگذشت
نظر شما
ادامه