کد خبر: ۷۸۰۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: دانشمندان می‌گویند یکی از کوچک‌ترین ماهی‌های جهان، به اندازه عرض ناخن یک انسان بالغ، می‌تواند صدایی به بلندی شلیک گلوله تولید کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خبرآنلاین، بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا، ماهی دانیونلای 12 میلی متری که در نهرهای میانمار یافت می شود، صداهایی بیش از 140 دسی بل تولید می کند.

رایج‌ترین مکانیسم در ماهی‌ها برای تولید صدا شامل ارتعاشات بادکنک شناوری آن‌ها و انقباضات ماهیچه‌های خاصی است.با این حال، مکانیسم تولید صدای این ماهی، که دارای کوچک‌ترین مغز شناخته‌شده در بین مهره‌داران است، ناشناخته بود زیرا مکانیسم‌های ماهیچه‌ای مرتبط با بادکنک شناوری توضیح قابل قبولی برای منشا صدا ارائه نمی‌کردند.

بر اساس گزارش فارس، دانشمندان در برلین دریافته‌اند که این ماهی دارای سیستم تولید صدای منحصربه‌فردی است که شامل غضروف، دنده خاص و عضله مقاوم در برابر خستگی است.

این به ماهی اجازه می دهد تا پالس های سریع و بلند تولید کند.دانشمندان مشخص نکرده اند که چرا ماهی چنین صداهای بلندی تولید می کند، اما پیشنهاد کردند که می تواند به حرکت در آب های تیره کمک کند یا یک تاکتیک تهاجمی است که توسط نرها برای هشدار دادن به رقابت استفاده می شود.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
0
1
«بادکنک شناوری!» نداریم...
یا مثانه شنا یا بادکنک شنا
ترجمه‌ی روان و درست بیاورید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۱
0
1
همچنین اما پیشنهاد کردند که می تواند ... درست نیست
همچنین پیش بینی می‌شود که احتمالا می‌تواند
نظر شما
ادامه