کد خبر: ۷۸۰۳۶
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: مدیر کل دامپزشکی استان تهران از شناسایی ۳۴۰ دام مبتلا به بروسلوز در استان تهران طی بازرسیها خبر داد و گفت: میزان شیوع بروسلوز در استان تهران نسبت به سال گذشته از کاهش چشمگیری برخوردار بوده و اقدامات مقابله‌ای در راستای کنترل بیماری اجرایی شده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از تسنیم، «دکتر مسعود محمدیان» با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ سلامت جامعه و نظارت بر دامداری‌ها، اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دامپزشکی استان تهران که بر پایه سیاست‌ها اجرایی می‌شود، مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام است.

وی افزود: در تعامل و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی، بیماری‌های سل، بروسلوز (تب مالت)،  آنفولانزا و سایر بیماری‌های مشترک میان دام و انسان رصد و مراقبت‌های لازم از تمامی واحدهای تولیدی و عرضه صورت می‌گیرد.

مدیر کل دامپزشکی استان تهران در ادامه گفت: در این راستا دامپزشکی مراقبت‌های فعال و غیرفعالی را از واحدهای تولیدی دارد و در صورت نیاز و بروز هرگونه علائم، نمونه برداری انجام و آزمایشات در آزمایشگاه معتمد انجام و مراقبت های لازم صورت می‌گیرد.

محمدیان در پایان با اشاره به انجام مراقبت‌های لازم جهت کنترل و مقابله با بروسلوز (تب مالت) خاطرنشان کرد: در سال جاری در سطح استان تهران 383 هزار و 753 رأس دام تحت مراقبت بیماری بروسلوز قرار دارند و در بازرسی‌ها 340 دام مثبت به ثبت رسیده که در مقایسه با آمار 850 دام آلوده سال گذشته، میزان شیوع بروسلوز از کاهش چشمگیری برخوردار بوده و اقدامات مقابله‌ای در راستای کنترل بیماری اجرایی شده است.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Turkiye
|
۱۷:۵۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
0
1
............. سه ساله بروسلا از ریشه گله های گوسفندی رو حذف کرد جولان داد به گاوداری های بزرگ رسید ضررهای اقتصادی و ...
..................
پاسخ ها
غریب آشنا
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۸
بله . دقیقا همینطوره . متاسفانه آموزش های لازم در زمینه پیشگیری از بیماری بروسلوز ، کمتر به دامداران ارائه میشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴
0
2
خسته نباشید به واحد مبارزه شهرستان ری که با روحیه جهادی طی سه سال ممارست ؛ پیگیری و تلاش مستمر توانستند وضعیت بیماری بروسلوز را بهبود ببخشند
نظر شما
ادامه