کد خبر: ۷۸۱۳۲
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: سکته پرندگان در چهارشنبه سوری اصلا شوخی نیست و موضوعی جدی است که باید به آن توجه کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «رضا شکاریان» اظهار کرد: اینکه می‌گویند سر و صداهای بسیار و ناگهانی در همه ایام از جمله چهارشنبه سوری سبب ناراحتی قلبی می شود، صرفا شامل انسان ها نیست و حیوانات و به ویژه پرندگان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با تاکید بر اینکه صدای بسیار زیاد ترقه بازی در ایام خاص از جمله چهارشنبه سوری، آسیب های بسیاری را به دنبال دارد، اینگونه بیان کرد که این سر و صداها سبب سکته انسان ها هم می شود؛ چه برسد به پرندگان!

وی افزود: علاوه بر این، سالانه شاهد هستیم که گونه های گیاهی و حتی جانوری نیز از آسیب ها در چهارشنبه سوری در امان نیستند و این موضوع در درون شهرها و خارج از محیط شهری مشاهده شده است.

شکاریان با تاکید بر اینکه نباید سنت های گذشته را به اقدامات خطرناک تبدیل کنیم، ادامه داد: چهارشنبه سوری را به همان سبک و سیاق قدیمی انجام دهیم. در آن زمان خبری از این همه خطر و دینامیت و... نبود و این شب در امنیت و آرامش توسط خانواده ها سپری می شد.

وی گفت: حتی روشن کردن آتش نیز سبب آسیب رسیدن به خاک و از بین رفتن آن می شود اما در مقایسه با آسیب رسیدن به انسان ها، حیوانات و پوشش گیاهی، دفع افسد به فاسد محسوب می شود؛ لذا از مردم خواهش می کنیم به خاطر یک شب، این‌همه خسارت به بار نیاورند.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States of America
|
۲۰:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۱
0
0
کشتار حیوانات در عید قربان چیست؟ شوخیه یا نه؟
مسول فنی فروشگاهی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷
0
0
چقدر درام چقدر نوستالژی
نظر شما
ادامه