کد خبر: ۷۸۲۲۴

حکیم مهر: رئیس شبکه دامپزشکی بردسکن اظهار داشت در پی بازرسی کارشناسان این شبکه از یک دستگاه خودرو که اقدام به دوره گردی و فروش ماهی تازه در بردسکن می نمود، مقدار ۳۲۶ کیلوگرم ماهی بدون هویت با شرایط نامناسب با گواهی بهداشتی جعلی کشف و معدوم نمودند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، «دکتر جعفر طالبی نیا» بیان داشت: همزمان با اجرای طرح تشدید نظارت در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز، کارشناسان این شبکه در بازرسی‌های روزانه خود با یک خودرو  با گواهی بهداشتی جعل شده مواجه شدند که بدلیل نامشخص بودن مبدا تهیه ماهی و نحوه صید آن و عدم نگهداری ماهی در شرایط مناسب با استاندارد بهداشتی - قرنطینه‌ای، با دستور مقام قضایی و همکاری نیروی انتظامی خودرو توقیف و محموله ضبط گردید.

وی  به استناد قانون تهدید علیه بهداشت عمومی افزود: با توجه به شرایط نامناسب خودروبا دستور مراجع قضایی تمام این محموله معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج و برای راننده و فروشنده این خودروی سیار فروش ماهی پرونده قضایی تشکیل و جهات سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع ذیصلاح قرار گرفت.

طالبی نیا افزود: فرآورده‌های خام دامی نیازمند حمل با خودروهای دارای مجوز حمل بهداشتی از ادارات دامپزشکی مبدا بوده و از آنجایی که وفق ضوابط و دستورالعمل‌های بهداشتی سازمان دامپزشکی فعالیت و عرضه مستقیم ماهی و سایر فرآورده‌های خام دامی توسط خودروهای سیار و دوره گرد ممنوعیت دارد، این عمل وی  تخلف بهداشتی محسوب می‌شود.

این مقام مسئول از شهروندان خواست ضمن تهیه این فرآورده‌ها از مراکز معتبر تحت نظارت دامپزشکی در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در عرضه فرآورده های خام دامی با شماره ۵۵۴۲۲۶۹۸  شبکه دامپزشکی شهرستان بردسکن گزارش نمایند.

 

نظر شما
ادامه