کد خبر: ۷۸۲۳۷
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: مسوول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: لاشه پلنگی که در چهاردانگه پیدا شد، مشخص شد در اثر اصابت چارپاره از سوی شکارچیان غیرقانونی تلف شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، مسوول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران روز دوشنبه اظهار کرد: واقعه تلف شدن پلنگ در حاشیه جنگل و اراضی زراعی در روستای الیرد چهاردانگه منطقه گرماب از مناطق آزاد اتفاق افتاد.

«کوروس ربیعی» افزود: دلایلی مختلفی در تلف شدن پلنگ نقش داشت که ازجمله آن می‌توان با تعارضات، درگیری با طعمه‌های غذایی و مسمومیت اشاره کرد.

مسوول حیات‌وحش اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه گویا چند روزی یا هفته ای از تلف شدن حیوان گذشته بود، تصریح کرد: لاشه این حیوان به پناهگاه حیات وحش سمسکنده منتقل و کالبد گشایی شد.

ربیعی اضافه کرد: در بحث کالبدگشایی، علل انسانی و اصابت ساچمه یا چارپاره شکارچیان مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد متاسفانه پلنگ ماده در اثر اصابت چارپاره از سوی شکارچیان غیرقانونی تلف شد.

وی گفت: با کالبد گشایی از لاشه پلنگ، آثار برخورد چاپاره (مهمات ممنوعه و غیرمجاز) به ناحیه سر و دیگر قسمت‌های پلنگ مشخص و جداسازی شد.

به گزارش ایرنا، یک قلاده پلنگ در حاشیه اراضی جنگلی روستای الیرد دهستان گرماب بخش چهاردانگه واقع در محدوده مناطق آزاد تحت حوزه پارک ملی کیاسر پیدا شد که بررسی‌ها در ارتباط با علت تلف شدن این گونه مهم طبیعت در دستور کار محیط زیست قرار گرفت.

 

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴
0
3
تصویر و خبری بسیار ناراحت کننده و غم انگیز،امیدوارم ان فرد بدون وجدان که این عمل را انجام داده در این دنیا به بدترین نحو تاوان عمل وحشیانه خود را ببیند،که مطمئنا اینگونه خواهد بود و ارامش را نخواهد دید،خداوندا خودت همواره مواظب حیوانات حیات وحش باش،آمین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵
0
2
خدا لعنتت کنه انسان نادان
نظر شما
ادامه