کد خبر: ۷۸۳۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: گزارش بازرسی طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروزی و ماه مبارک رمضان طی ایام اجرا از 20 اسفند 1402 تا 13 فروردین 1403 اعلام شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، به دنبال اجرای طرح ملی تشدید نظارت‌های بهداشتی نوروزی و ماه مبارک رمضان که از 20 اسفند سال 1402 کلید خورده بود و هم اکنون نیز ادامه دارد، گزارش تجمیع حاصل شده بازرسی از اجرای این طرح تا پایان نوروز (13 فروردین) حاکی از بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار بیش از 657 هزار راس دام سبک به وزن بیش از12هزار تن است. این در حالی است که در همین بازه زمانی، به تعداد 117 هزار راس گاو، گوساله و گاومیش به وزن 16هزار تن نیز در مرحله کشتار از سوی همکاران سازمان دامپزشکی کشور بازرسی و نظارت شده است

همچنین بازرسی و نظارت بهداشتی بر کشتار بیش از 94 میلیون قطعه طیور به وزن بیش از 180هزارتن از دیگر خدمات همکاران ادارات کل دامپزشکی استان‌ها بوده که در مجموع میزان وزن لاشه‌های ضبطی در بین تمام این بازرسی‌ها نیز بالغ بر 137 تن دام و هزار تن طیور بوده است.

بنابراین گزارش، در زمینه عملیات نظارت بهداشتی بر «تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده‌های دامی» در همین مدت زمان نیز اقدامات قابل‌توجهی صورت گرفته است که بیش از 157هزار بازدید انجام شده از انواع واحدهای عرضه، انبارها، سردخانه‌ها، مراکز قطعه‌بندی و بسته‌بندی و کشتارگاههای دام و طیور، حاکی از تعدّد عملیات صورت گرفته بر اساس تکلیفی ملی است که طرح تشدید نظارت بهداشتی بر عهده همکاران سازمان دامپزشکی کشور در اقصی نقاط کشور بر عهده دامپزشکان طی ایام نزدیک به نوروز 1403 و پس از آن قرار داده است.

بر اساس میزان بازدید فوق، 16 هزارمورد غیربهداشتی ملاحظه گردیده و در این میان بر حسب رسالت حرفه‎‌ای و اخلاقی دفاع از بهداشت و سلامت عمومی جامعه نیز 141 واحد غیر بهداشتی جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی و پلمپ گردیده است.

طرح ملی تشدید و کنترل نظارت‌های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان که از 20 اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا پایان روز عید سعید فطر تداوم خواهد داشت.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
علی رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۴
0
0
باتشکر از جناب آقای دکتر موسوی مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان واقعا گل کاشتین
نظر شما
ادامه