کد خبر: ۷۸۳۰۷
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی هر گونه افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار را در هفته های آینده تکذیب کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از مهر، «مسعود امرالهی» با تکذیب افزایش قیمت گوشت قرمز، گفت: طرح این موضوع که افزایش نرخ دلار بر افزایش هزینه‌های دامداری‌ها تأثیر گذاشته است صحت ندارد و شایعه است و نهاده‌های دامی با ارز نیمایی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان تأمین و تحویل دامداران کشور می‌شود.

وی افزود: ارزی که به سایر کالاهای اساسی برای واردات پرداخت می‌شود، با نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی است و از این رو تغییر نرخ دلار، تأثیری بر قیمت تمام شده کالاهای اساسی نخواهد گذاشت.

امرالهی، افرادی را که از افزایش قیمت گوشت قرمز با توجه به افزایش نرخ ارز صحبت کرده اند، کاسبان تحریم نامید و گفت: این افراد برای نمایش خود در رسانه‌ها و فضای مجازی شایعه می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما مشکلی در تأمین کالاهای اساسی و ارز برای واردات کالاهای و نهاده‌های دامی نداریم و اظهار نظرهایی مبنی بر افزایش قیمت گوشت در هفته‌های آینده با هدف تشویش بازار و اذهان عمومی مطرح می‌شود.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: هر گونه تغییر در قیمت کالاهای اساسی بدون مجوز ستاد تنظیم بازار کشور مورد تأیید نیست و تخلف محسوب می‌شود.

وی در همین حال از همه تولیدکنندگان و بازرگانان بخش کشاورزی خواست با توجه به ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که برای واردات کالاهای اساسی دریافت کرده اند، کالاهای شأن را قیمت گذاری کنند.

امرالهی با بیان این که برای رفاه حال مصرف کنندگان گوشت قرمز گوسفندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین تره بار با قیمت هر کیلوگرم حدود ۳۱۵ هزار تومان بسته بندی و لاشه با قیمت حدود هر کیلوگرم ۲۸۲ هزار تومان عرضه می‌شود،

اذعان داشت: در سطح خرده فروشی نیز هر کیلو گرم شقه گوسفندی با قیمت بین ۴۵۰ هزار تا ۵۵۰ هزار تومان بسته به کیفیت گوشت، خرید و فروش می‌شود.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
0
1
گوشت گوسفند و گوساله تنظیم بازار بصورت خیلی محدود و ناچیز در مقایسه با میزان تقاضا و مصرف ، آن هم فقط در استان تهران توزیع میشود.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۱
0
0
جااان!!!!!!در آینده؟؟؟؟؟؟!!!!! تکذیب!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۲
0
1
سلام.
وزارت جهاد کشاورزی با سیاستهای غلط خود حامی اصلی واردات و نابودکننده تولیدکنندگان داخلی است. البته این روند برای عده ای در وزارتخانه که شریک واردکنندگان یا حامی آنها هستند سود خوبی دارد و ملت هم باید این شرایط را تحمل کنند.
نظر شما
ادامه