کد خبر: ۷۸۳۶۳
تعداد نظرات: ۳ نظر

حکیم مهر: سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری از امروز (سه‌شنبه) از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل مشاهده است.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایرنا، بر اساس این اطلاعیه، آن‌ دسته از افرادی که بر اساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در یک یا چند کد ترکیب (رشته) از مجموعه امتحانی در دوره روزانه یا سایر دوره‌ها شده‌اند، باید از روز شنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۱ تا روز چهارشنبه ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته‌محل در صورت وجود) با توجه به مجموعه امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام کنند.

به این‌ دسته از متقاضیان توصیه می‌شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام، سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را از کدرشته‌محل‌های مربوط به مجموعه امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه مرتب و پس از آن نسبت به ثبت انتخاب‌های خود اقدام نمایند. دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از بعدازظهر روز سه‌شنبه به‌تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۲۸در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

داوطلبان برای دیدن کارنامه خود کلیک نمایند.

اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و غیره) در دهه اول خرداد ۱۴۰۳ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته بوده و علاقمند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است به درگاه دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org  مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام کنند. کد دسترسی برای انتخاب رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی در انتهای کارنامه درج شده است.

همچنین داوطلبانی که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیرروزانه شده‌اند و علاقمند به انتخاب هر یک از کدرشته‌محل‌های مربوط به دانشگاه‌های امام صادق (ع)، جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین هستند، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه، می‌توانند کدرشته‌محل‌های مربوط به دوره‌های روزانۀ فقط دانشگاه‌های مذکور را با توجه به مجموعه امتحانی خود نیز انتخاب کنند.

به گزارش ایرنا، آزمون مقطع دکتری نیمه‌متمرکز ۱۴۰۳، روز ۴ اسفند ۱۴۰۲ در ۱۵۴ شهر کشور؛ شامل ۱۸۶ حوزه اصلی و ۵۶۸ حوزه فرعی در هفت گروه امتحانی شامل علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، دامپزشکی و زبان برگزار شد.

همچنین در این آزمون بر اساس آمار سازمان سنجش آموزش کشور ۱۵۱ هزار و ۶۴۱ نفر داوطلب شرکت کردند که از این تعداد ۶۷ هزار و ۵۶۴ نفر (۴۵ درصد) زن و ۸۴ هزار و ۷۹ نفر (۵۵ درصد) مرد بودند. افزون بر این، بر اساس آخرین آمار سازمان سنجش حدود ۱۲۸ هزار نفر از این افراد برای شرکت در آزمون کارت دریافت کردند.

نام‌نویسی آزمون دکتری ۱۴۰۳ از ۱۶ آبان گذشته آغاز شد و قرار بود تا ۲۳ آبان ادامه داشته باشد که تا ۲۷ آبان تمدید شد. داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون علاوه بر کارت شرکت در آزمون، باید کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مدادتراش، سنجاق به همراه داشته باشند. همچنین داوطلبان نباید وسایل اضافی مانند کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، هرگونه یادداشت، ماشین حساب، پیجر، تلفن همراه (حتی به صورت خاموش)، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند، دستبند هوشمند و هرگونه ریموت کنترل را با خود به جلسه امتحان ببرند.

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
2
6
دروود بر حکیم مهر

حضور دامپزشکان در دوره تخصص با توجه به نوع تخصص شغلی که در آن مشغول هستند واجب است چون باعث میشود که در زمینه شغلی هم فعالتر باشند و هم با علم بیشتر در جهت بهبود شرایط دامپزشکی در کشور به مردم و سلامت جامعه و حیوانات کمک کنند.

مثلا دامپزشکان عزیزی که در داروخانه فعالیت دارند باید رشته فارماکولوژی بخوانند و مسئولین فنی مرغداری ها باید طیور و گاوداری ها دام بزرگ و مامایی و پیشنهاد میکنم که مسئولین فنی کارخانجات خوراک دام و طیور و آبزیان رشته بسیار جذاب و کاربردی بهداشت خوراک دام را بخوانند.

به هر حال همه دامپزشکان ایران عزیز هستند و از حکیم مهر تشکر میکنم که مطالب را بدون سانسور منعکس میکند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱
2
2
کاملا موافقم
ولی دیگه با توجه به شرایط سخت زندگی کسی تمایل به خوندن تخصص نداره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
2
2
چه ارزشی دارند دقیقا؟؟؟
عمومی و تحصص برای دامپزشک چه فرقی دارد؟
مهم پول داشتنه و بس!
نظر شما
ادامه