کد خبر: ۷۸۳۸۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

حکیم مهر: نخستین مرکز بازپروری حیات وحش چهارمحال و بختیاری و غرب کشور با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست در این استان افتتاح شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، «دکتر سعید یوسف پور» مدیرکل حفاظت محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری در این باره اذعان کرد: برای تجهیز، بازسازی این مرکز بیش از 12 میلیارد ریال هزینه شده است که هفت میلیارد ریال این اعتبارات برای بازسازی و راه‌اندازی مرکز و 10 میلیارد ریال برای تجهیز مرکز هزینه شده است.

سعید یوسف‌پور با اشاره به اینکه توسعه این مرکز و همچنین راه‌اندازی مرکز تشخیص بیماری از برنامه‌های در دست اقدام است، گفت: توسعه بخش‌های دیگر این مرکز تا سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

به گفته وی، در این مرکز حیات وحش مصدوم و یا حیات وحشی که دچار بیماری شدند، تیمار، درمان و نگهداری می‌شوند.

وی اظهارداشت: تنوع زیستی بسیار بالایی در مناطق تحت مدیریت وجود دارد که آسیب‌های زیادی به آن وارد می‌شود و این مرکز برای بازپروری و درمان حیات وحش آسیب‌دیده فعال شده است.

یوسف‌پور افزود: این کلینیک با توجه به تجهیزات در نظر گرفته شده، یکی از مجهزترین مراکز درمان حیات وحش کشور و همچنین نخستین مرکز درمان غرب کشور محسوب می‌شود که با توجه به تنوع گونه‌ای حیات وحش استان بهره‌برداری از آن از نیازهای اصلی حوزه حیات وحش این استان محسوب می‌شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، 15 درصد مساحت چهارمحال و بختیاری جزء مناطق چهارگانه تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان قرار دارد که 9 منطقه تحت مدیریت محیط زیست استان شامل منطقه حفاظت شده، یک اثر طبیعی ملی، یک پناهگاه حیات وحش و یک پارک ملی است. در استان چهارمحال و بختیاری 433 گونه جانوری و یکهزار و 360 گونه گیاهی شناسایی شده است.

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
0
2
بسیار عالی،کاری بسیار ارزشمند جهت حفاظت و توجه به حیات وحش، ضروری است که در استانهای دیگر نیز اینکار اجرا گردد،خداوندا خودت همواره مواظب حیوانات حیات وحش باش،آمین
نظر شما
ادامه