کد خبر: ۷۸۴۳۲

حکیم مهر: نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان مشگین شهر در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل و هیئت همراه که ظهر روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه در محل دفتر امام جمعه ترتیب یافت، بر لزوم مصلحت و منافع عمومی جامعه در قبول مسئولیت تاکید کرد و گفت: جایگاه ویژه ای در حوزه سلامت عمومی جامعه دارید، دامپزشکی را به عنوان یک مجموعه تلاشگر می شناسم.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل، «حجت الاسلام رضا باوقار» افزود: با توجه به پتانسیل دامپروری منطقه اقدامات دامپزشکی در تامین امنیت غذایی و تضمین سلامت عمومی جامعه اعتماد عمومی را افزایش و احساس امنیت در مردم را بالا برده است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشگین شهر با تاکید بر درک کامل از جایگاه حساس و خطیر مسئولیت به عنوان یک امانت الهی گفت سفارش می کنم به صورت هدفمند بدنبال ارتقاء بیش از پیش سطح خدمات رسانی به مردم باشید و بحمدالله این ویژگی در مدیران دامپزشکی وجود دارد.

در این دیدار که علاوه بر مدیر کل و هیئت همراه، آیت الله سید علی اکبر اجاق نژاد تولیت مسجد مقدس جمکران قم نیز به صورت همزمان میهمان امام جمعه مشگین شهر بودند، مدیر کل دامپزشکی استان گزارش جامع و مبسوطی از فعالیت های حوزه های مختلف  دامپزشکی در استان و منطقه ارائه کرد و با اشاره به معضل کشتار غیر مجاز دام در برخی از محورهای مواصلاتی و روستاهای گردشگری منطقه و تعدد پرونده های ارجاعی به مراجع قضایی و اقدامات انجام شده دامپزشکی در این راستا از امام جمعه مشگین شهر خواست از تریبون نمازجمعه در راستای آگاهی دهی به شهروندان و توصیه به مردم در جهت عدم خرید گوشت حاصل از کشتار غیر مجاز دام، دامپزشکی را یاری نمایند.

«دکتر مهدی فیضی» افزود: رفع معضل کشتار غیر مجاز دام علاوه بر فرهنگ سازی، نیازمند عزم و اراده جدی، خیزش عمومی و همکاری تمامی دستگاههای مرتبط حوزه سلامت است و اگر دامپزشکی به تنهایی در میدان عمل باشد و دیگر دستگاهها همکاری نکنند کار به جایی نخواهد رسید و راه به جایی نخواهیم برد.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان سخنانش ضمن تقدیر و تشکر از امام جمعه و مسئولین ارشد شهرستان در حمایت های بی دریغ از دامپزشکی گفت در این مسئولیت سنگین همواره خود را نیازمند راهنمایی و دعای خیر شما می دانیم.

در پایان این دیدار که تا اذان ظهر ادامه داشت حاضرین نماز ظهر و عصر را به امامت آیت الله سید علی اکبر اجاق نژاد اقامه کردند.

 

 

نظر شما
ادامه