کد خبر: ۷۸۵۵۳

حکیم مهر: یک کارخانه خوراک دام و طیور به علت وجود ذرت آلوده به سم قارچ کش در انبار مواد اولیه با شکایت دامپزشکی و حکم قضایی پلمب شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از صدا و سیما، رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: در راستای دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور و با هدف تامین سلامت و امنیت غذایی، مواد اولیه و محصولات تولیدی کارخانجات خوراک دام وطیور تحت نظارت مستقیم کارشناسان شبکه دامپزشکی سبزوار قرار دارند.

«زیدآبادی» افزود: پیرو بازدید‌های بعمل آمده، از یک کارخانه خوراک دام و طیور، حدود ۱۵ تن محموله ذرت آلوده به سم قارچ کش (توبرکلونازول) کشف و ضبط گردید که نیمی از محموله در محل کارخانه آسیاب شده بود.

وی گفت: بنابر شکایت شبکه دامپزشکی، پرونده فرد خاطی که مصداق تهدید علیه بهداشت عمومی می‌باشد به مراجع قضایی ارسال و با عنایت به سوابق قبلی کارخانه مذکور، حسب دستور دادستان محترم شهرستان و دادیار شعبه اول دادسرای سبزوار، حکم پلمب صادر و  کارخانه خوراک دام و طیور متخلف، توسط پلیس محترم اماکن و کارشناسان نظارت شبکه دامپزشکی سبزوار پلمب شد.

رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار افزود: هرگونه فعالیت برای تهیه و تولید خوراک دام و طیور منوط به اخذ پروانه‌های بهداشتی لازم از اداره کل دامپزشکی استان است و تولید محصول بدون پروانه بهداشتی تخلف محسوب می‌شود.

 

نظر شما
ادامه