کد خبر: ۷۸۶۰۷
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: فرماندار کاشمر در دیدار کارکنان شبکه دامپزشکی این شهرستان اظهار داشت: حوزه خدمت رسانی متنوع دامپزشکی، حوزه بسیار حساس و با اهمیت و تاثیرگزار در تامین و استمرار بهداشت مواد غذایی و به طبع سلامت انسانها است، زیرا در فرآیند خدمات بهداشتی دامپزشکی چه در تولید، چه در عرضه اگر مسئله و مشکلی بروز نماید مستقیما سلامت و امنیت غذایی مردم را تهدید خواهد کرد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشگی استان خراسان رضوی، «دکتر حجت الله شریعتمداری» با توجه به گزارش عملکرد شبکه دامپزشکی که در ابتدای جلسه توسط «دکتر خانزاده» رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر و با حضور پرسنل شبکه دامپزشکی و معاون فرماندار ارائه شد، گفت: چند مورد از مشکلات شناسایی شده که باید با استفاده از ضوابط و دستورالعمل های دامپزشکی مرتفع شده و ارتقاء یابد.

وی افزود: یکی از موضوعات و مسائل اساسی، ذبح و کشتار دام در چند نقطه از حاشیه شهر و خارج از چرخه نظارت های بهداشتی است که باید به کمک دستگاههای ذی ربط ساماندهی شود و فعالیتشان وفق ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی باشد.

فرماندار کاشمر بیان کرد: مسئله دوم که در ابتدای فرایند تولید مواد پروتئینی است وجود مشکلات میدان دام شهرستان است که دستگاههای متولی و در راس آنها شهرداری و تعاونی دامداران باید پای کار بیایند و برای دستیابی به ایده آل های مهم با تجهیزات مطلوب کمک نمایند.

وی تصریح کرد کشتارگاه دام شهرستان در راس همه امور دامپزشکی و از جمله جاهایی است که سفارش پذیر نیست و غیر قابل اغماض و گذشت است و نظارت های بهداشتی دامپزشکی و ابلاغ ضوابط و دستورالعمل ها به دستگاه متولی باید بصورت پیوسته و مکرر باشد تا به استحصال یک محصول قابل قبول و بهداشتی بینجامد.

شریعتمداری به اهمیت آموزش اشاره و اذعان کرد: آموزش مقدم از پیشگیری و زیر بنای توسعه و ارتقای سلامت است و هزینه ای که صرف درمان می شود را کاهش می دهد و این هدف با اطلاع رسانی، آگاهی بخشی وآموزش به دامداران و تولید کنندگان  و انتشار دانش علمی در باره پیشگیری از بیماری ها و ارتقای سلامت و رسیدن به جامعه سالم تحقق می یابد.

فرماندار کاشمر ضمن تاکید بر اهمیت آگاهی داشتن مردم از خدمات متنوع دامپزشکی، تاکید کرد: همشهریان محترم باید از خدمات، و هزینه ها و اعتباراتی که توسط شما بعنوان کارگزاران نظام صورت می گیرد مطلع شوند.

وی در انتها اذعان کرد: از آنجایی که شغل دامپزشکی با تامین سلامت و امنیت غذایی و جان مردم سر و کار دارد از معدود شغلهای مقدس بحساب می آید و در عین حال جزو کارهایی است که دیده نمیشود و اگر به هر دلیلی پیشگیری یک بیماری از دست شما بعنوان خط مقدم مبارزه با بیماریهای مشترک خارج شود، به عنوان نمونه کسی به بیماری تب مالت مبتلا شود، گذشته از صرف هزینه های زیاد در حوزه درمان شخص مبتلا تا آخر عمر درگیر چالشها و آسیبهای این بیماری خواهد بود.

شریعتمداری در پایان از اقدام به موقع و شناسایی کانون بیماری و واکنش سریع شبکه دامپزشکی برای پیشگیری از گسترش بیماری و در نتیجه کمک به حفظ سرمایه تولید کنندگان  این صنعت تقدیر نمود.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States of America
|
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
1
1
یا دامپزشک مقدس با دستان پرتوان خویش مرا درمان درد باش. فکر کنم این جمله حیوانات زبان بسته، در مواجهه با دامپزشک مقدس حین درمان باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۰
0
2
ریاست محترم شبکه دامپزشکی شهرستان کاشمر جناب دکتر سعید خانزاده حرصینی از زحمات و مساعدت های حضرتعالی کمال تشکر را دارم .
نظر شما
ادامه