کد خبر: ۷۸۶۱۷
تعداد نظرات: ۲ نظر

حکیم مهر: رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در زمانی که فرد احساس می‌کند سگ بلاصاحب قصد حمله به وی را دارد، بهتر است وسیله یا شیئی که دم دست دارد را به طرفش پرتاب کند تا حواس حیوان برای چند ثانیه هم که شده پرت شود تا زمان دور شدن از محل را پیدا کند.

به گزارش حکیم مهر به نقل از ایسنا، «دکتر شیرین تسلیمی» با ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین حیوان و انسان به کسانی که در منزل خود حیوان خانگی نگه می‌دارند، اظهار کرد: این افراد باید ویزیت دوره‌ای حیوان خود توسط دامپزشک را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: کسانی که حیوان خانگی به ویژه سگ و گربه دارند باید هر چند ماه یک بار حیوانشان را به کلینیک دامپزشکی ببرند تا واکسن و داروهای احتمالی مورد نیاز را دریافت کند.

وی توضیح داد: علاوه براین، کسانی که حیوان خانگی دارند باید تا حد امکان از تماس آن با حیوانات خارج از فضای منزل جلوگیری کنند.

این مسئول اظهار کرد: در کنار این موارد، صاحبان حیوانات خانگی باید غذای حیوان خود را در فضای مناسب نگهداری کنند و به هیچ وجه در فضای باز قرار ندهند تا امکان دسترسی و تماس سایر حیونات با آنها ایجاد شود.

تسلیمی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برخی اخباری که گاه و بیگاه از آسیب کودکان به واسطه تماس و گزش حیوانات خانگی و حیواناتی که در خیابان زندگی می‌کنند به ویژه سگ‌های بلاصاحب وارد می‌شود، اظهار کرد: کسانی که فرزند خردسال دارند به هیچ وجه نباید او را با حیوان خانگی خود تنها بگذارند.

وی اضافه کرد: والدین باید به همراه کودک خود به کیلینیک‌های دامپزشکی مراجعه کنند تا از طریق پزشک رفتار لازم با حیوان را به فرزندشان آموزش دهند.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز در پاسخ به چگونگی مواجهه با سگ‌های بلاصاحب، گفت: نباید با تصور این که این حیوان بی‌آزار است لبخند بزنیم چون مشخص شدن دندان در رفتار شناسی اغلب گونه‌ها به معنای مقابله و جنگ‌طلبی است.

وی تصریح کرد: باید به کودکان خود بیاموزیم که از زل زدن در چشمان سگ‌های بلاصاحب پرهیز کنند و وقتی می‌بینند حیوان در حال خر خر و نشان دادن دندان است با خونسردی و بدون این که فرار کنند، از محل دور شوند.

وی در پاسخ به اینکه بهترین کار در زمان گزش سگ بلاصاحب یا گونه‌های حیات وحش چیست؟ گفت: در این شرایط فردی که مورد گزش قرار گرفته باید به مراکز درمانی مراجعه و درمان لازم که شامل تزریق واکسن و ... است را انجام دهد.

وی تصریح کرد: فرد باید فرآیند درمان خود را تکمیل کند و این طور نباشد که مثلا یک دز واکسن را تزریق و ادامه روند درمانی را رها کند و دوره واکسیناسیون را کامل نکند.

این مسئول اضافه کرد: کودکان بیشترین آسیب را از این گزش‌ها می‌بینند بنابراین والدین باید به فرزندان خود آموزش بدهند تا در صورت کوچکترین تماس و گزشی موضوع را به آنها اطلاع دهند و به هیچ وجه آنها را از اینکه اتفاق پیش آمده را گزارش کنند، نترسانند تا در صورت بروز مشکل روند درمان سریع آغاز شود.

 

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Czechia
|
۱۰:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
0
11
آرام و خونسرد بمانیم، فرار نکنیم، دست ها را مشت کنیم، در صورت حمله فریاد زده و از نقاط حساس بدن محافظت کنیم، سعی کنیم حواس سگ را پرت کنیم، سگ آلفا را مورد هدف حمله قرار دهیم، و از همه مهمتر ارواح رفتگان حامیان سگ های ولگرد و شهرداری ها را در ذهنمان مورد عنایت قرار دهیم.
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۹
0
4
مثل حامی نماها گوشی را در اوره و فیلم بگیردی و کلی قربون صدقه بروید
بعدش فیلم قطع کنید
دست حیوان بشکنید و بعد فیلم بگیرید و از مردم کمک مالی جمع نمایید! :)))
نظر شما
ادامه